Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Pyramid Peak | The Cave

powrót

60,43 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Najnowsze dokonanie klasyków elektroniki to zapis z występu w Dechenhohle, jaskini znajdującej się w Niemczech. Przy okazji porcja kapitalnych, sekwencjonowanych partii elektronicznych.
  • Range Of Sound [33:44]
  • Underground Movement [37:57]

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Jedynie dwie kompozycje, ale przecież istota dobrej muzyki tkwi w jej jakości a nie ilości. A tu mamy znak jakości o symbolu HQ, najwyższy. The Cave to niezwykły zapis z koncertu w Dechenhohle, jaskini znajdującej się na terenie Niemiec. Materiał zarejestrowano 24 października 2009r. Dwa ponad 30-minutowe utwory, dają sposobność do rozwijania ciekawych motywów. Tu oprócz sekwencyjnych partii elektronicznych pojawiają się samplowane śpiewy chorałów gregoriańskich. Dodaje to niemal religijną, katakumbową atmosferę albumowi The Cave. Jednak dalej Pyramid Peak brzmią niczym Klaus Schulze, ze swoich najlepszych czasów. Mimowolnie nasuwają się skojarzenia z jego muzyką z lat '70, z okresu płyt Moondawn czy Timewind. Jednak tu istotną rolę gra miejsce w którym materiał nagrano. Na The Cave jest nieco klaustrofobii jak i mroku. Sama jaskinia może budzić takie skojarzenia. Ta muzyka odbija nieco atmosferę tego miejsca, ale też sama w sobie niesie pierwiastek światła. W sumie to jedna z ciekawszych płyt w tegorocznej ofercie Syngate. Skoro Pyramid Peak podjęli się zagrania w jaskini, jaki będzie ich kolejny krok. Warto chyba czekać.

R. M.

Tagi albumu:

Pyramid Peak | The Cave

,

Syngate

,

Pyramid Peak

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk