Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Ron Boots | Ghost of a Mist

powrót

71,35 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Kolejna wczesna płyta Rona Bootsa, burząca bariery między gatunkami. Wydany oryginalnie w 1991r album Ghost of a Mist to udany kolaż sekwencyjnej elektroniki i ambientu. Z tym iż akcent mocniej położony został na owe ambientalne pejzaże. Boots pokazuje się tu jako mistrz atmosferycznych przestrzeni, elektronika na Ghost of a Mist brzmi niewiarygodnie lekko, wręcz niezauważalnie.
  • Ghost of a Mist (the sleepwalker) [15:16]
  • In Timeroom Spirits [9:29]
  • Ghost of a Mist (ring mist mountain) [15:34]
  • On the Field [5:28]
  • Flowing forces [9:20] (bonus track)
  • Desert Clouds [18:47]

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Kolejna wczesna płyta Rona Bootsa, burząca bariery między gatunkami. Wydany oryginalnie w 1991r album Ghost of a Mist to udany kolaż sekwencyjnej elektroniki i ambientu. Z tym iż akcent mocniej położony został na owe ambientalne pejzaże. Boots pokazuje się tu jako mistrz atmosferycznych przestrzeni, elektronika na Ghost of a Mist brzmi niewiarygodnie lekko, wręcz niezauważalnie. Niczym powietrze prześlizgujące się między budynkami, jedynie delikatnie czuć jej powiew. Nie brak i sekwencyjnych elementów, ale wydają się być one zduszone, majaczą się gdzieś w tle nie ingerując w atmosferę płyty. Gdy Ghost of a Mist brzmiał w moich słuchawkach, te dźwięki skojarzyły mi się z tym co pokazują na swoich płytach tacy ambientowi mistrzowie jak Steve Roach czy Michael Stearns. Nieco senna atmosfera tej płyty może przywoływać ich dokonania. Nie zabrakło na tej płycie i gości, Klaus Hoffman-Hoock ubarwił swoją grą kompozycję Desert Clouds. Jego gitara stapia się z elektronicznymi przestrzeniami wykreowanymi przez Bootsa, uzupełniając je delikatnymi muśnięciami w struny. Muzyka atmosfery która tworzy idylliczny świat jaki istnieje w wyobraźni. W sam raz do nocnego słuchania.

R. M.

Tagi albumu:

Ron Boots | Ghost of a Mist

,

Groove Unlimited

,

Ron Boots

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk