Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Spheric Music

(57 albumów)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Robert Schroeder | New Frequencies

  Robert Schroeder | New Frequencies


  Robert Schroeder jest niesamowity, gdy słuchałem jego najnowszej płyty, zastanawiałem się "jak on to robi". Nie grzęźnie w schematach, nie powtarza się. Każdy jego album, to dawka kolejnych „elektrycznych” emocji. Płyta New Frequency oznaczona cyferką 1, to zapowiedź czegoś większego. W XXI wieku, Schroeder tworzy muzykę na miarę postmodernistycznej rzeczywistości. Są tu echa electro, housu, głębia dubowego brzmienia, ambientalne plamy i nieśmiałe zerkanie w głąb własnej przeszłości. Jednak wizjonerstwo tego materiału polega na doskonałym stopieniu powyższych elementów w jedną, fascynującą całość. Te dźwięki "najnowszej generacji" mają pokazywać artystę, jako twórcę nieustannie poszukującego nowych form wyrazu dla swojej muzyki. To się artyście udało, jest masa futurystycznych dźwięków, jednak dla Schroedera chwalebna przeszłość jest tylko wspomnieniem. On raczej patrzy w dal, poza horyzont i tam realizuje swoje pomysły. Fani nowoczesnych "technicznych brzmień" z pewnością się zachwycą. A wielbiciele Schroedera? Też powinni docenić ten wspaniały materiał, bez wątpienia jedna z płyt tego roku!

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  70,44 zł
 • Robert Schroeder | 30 Years After

  Robert Schroeder | 30 Years After


  Jego dokonania można postawić w jednym rzędzie z największymi albumami Tangerine Dream czy Klausa Schulze. Jak Robert Schroeder prezentuje się po 30 latach. Po prostu wybornie. Ta muzyka wciąż przykuwa uwagę niesamowitym pięknem, lekkością, bezpretensjonalnością, a przy tym nie trąci banałem. 30 Yerars After zawiera najlepsze cechy stylu Schroedera. Są i berlińskie sekwencje, ambient, "kosmische music", echa new age. Ale są znakomite melodie od których nie sposób się uwolnić! Schroeder korzystając ze znanych patentów, stworzył własny indywidualny styl. Receptą na to okazało się idealne wymieszanie poszczególnych składników. Panuje tu bowiem doskonała harmonia między nimi. Jednocześnie 30 Years After poraża niesamowitą głębią. Bez wątpienia jedna z moich ulubionych płyt roku 2009r.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Robert Schroeder | Taste It

  Robert Schroeder | Taste It


  Muzyka Roberta Schroedera wcale się nie starzeje. Co ciekawsze artysta potrafi wyczuć nowe trendy i zaadaptować je do własnej estetyki. Jednak na Taste It nierzadko odwołuje się do własnej schedy sprzed lat. Jednak owe zerkania w przeszłość to jedynie elementy wzbogacające jego współczesny sound. Na albumie D.MO vol. 2 czarował analogowymi barwami i ciepłym brzmieniem. Płyta Taste It jest inna, oferuje bardziej futurystyczne brzmienia. A jednak jak pisałem wyżej, nie brak odniesień do własnej twórczości. A takimi są kompozycje tytułowa w której słychać nawiązania do utworu The Massage z 1987r, jaki znalazł się na płycie TimeWaves. Inny Reminded On Paradise bliski jest klimatowi kompozycji z płyty Paradise z 1983r. Poza tym Schroeder kapitalnie wyważa brzmienia między rytmicznym żywiołem, a brzmieniami ambientalnymi o kosmicznym tchnieniu. Oferuje jednak całkowicie nowoczesny dźwięk, tak iż można poczuć się jak w świecie przyszłości. Dla fanów artysty to pozycja absolutnie obowiązkowa. Ci którzy gdzieś słyszeli nazwisko artysty a nie słyszeli muzyki, tym bardziej powinni nadrobić zaległości.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Food For Fantasy | Fruits of Fantasy

  Food For Fantasy | Fruits of Fantasy


  Ciekawy duet za którym stoją Dreamstar i Phil Molto. Jeżeli ktoś ma ochotę by nieustannie przywoływać w swej pamięci gorące letnie dni, Food For Fantasy jest właściwą nazwą, by owe wspomnienia były wyjątkowo silne. W zasadzie ów niecodzienny duet jest mentalną kontynuacją projektu Roberta Schroedera z końca lat '80, Double Fantasy. Ciepłe analogowe barwy, delikatnie skonstruowane bity, leniwe sola gitary. Wszystkie powyższe elementy kojarzą się z jednym, gorącymi dniami spędzonymi na piaszczystych plażach. Popołudniowych sjestach, romantycznych wieczorach w portowych tawernach czy zapadających w pamięć zachodach słońca. Food For Fantasy może też być znakomitą pożywką dla DJ-ów. To właśnie w klubowych chillout roomach, przywołują oni sielskie klimaty i starają się odprężyć wymęczonych tańcem, klubowiczów. Fruits Of Fantasy to album na niemal każdą okazję, a w długie jesienne wieczory przypominać będzie cudowny czas letnich szaleństw.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Dreams of my Space v.1

  Dreams of my Space v.1


  Orzeźwiająca, relaksacyjna składanka przynosząca 67 minut muzyki pod postacią trzynastu utworów. Dominującym stylem jest tutaj elpop, pojawia się też nader lekki pop-ambient oraz eteryczny lounge. Po introdukcji Kristalium (z nieco pretensjonalną narracją i niezłym "groove'em" w sferze akordowej) następują kolejne oniryczne impresje, zawsze niosące pierwiastek zagadkowego chłodu w zderzeniu z elementem ciepłego optymizmu. Nie brak tutaj utworów z vocoderowymi partiami wokalnymi (drugi utwór Kristalium oraz Unterseeboot McCartnoTRON), podkładów perkusyjnych wywodzących się jeszcze gdzieś z początków Enigmy (Guido Negraszus: Moonlight Dance), a także wcale nie aż tak zachowawczych elementów tradycji sekwencyjnej w lżejszym i nowocześniejszym kontekście (Nattefrost: Kopenhaachen). Generalnie bardzo dużo tu przestrzeni, "popowość" utworów oznacza raczej klarowność melodii i czystość brzmienia, a nie płytkość aranżacji. Ciekawą syntezę pomysłów ethno-popowych oraz rozwiązań harmoniczno-aranżacyjnych w duchu Double Fantasy (Food 4 Fantasy) mamy w utworze Heaven SiX DUST free, a finał krążka (A.D.S.R.: Toward the Infinite) może skojarzyć się - przynajmniej w pierwszej połowie, zanim na scenę wkroczą beaty w bardzo szybkim tempie - z wczesnymi nagraniami Marka Bilińskiego.

  I. W.

  Dostępność: Tylko na zamówienie | nośnik: 1CD


  70,44 zł
 • Robert Schroeder | D.mo vol. 2

  Robert Schroeder | D.mo vol. 2

  Aż dziesięć lat kazał nam Schroeder czekać na drugą część swych niewykorzystanych nagrań. Tym razem padło na lata 1980 - 1983. Świetne kompozycje tworzone z efektownych analogowych brzmień. Schroeder mający swój niepowtarzalny styl szczególnie przypadł mi w Wired Systems ale jest dużo więcej smaczków godnych polecenia. Warto.

  Dariusz Długołęcki

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr


  66,53 zł
 • Robert Schroeder | Sphere Ware

  Robert Schroeder | Sphere Ware


  Gdybym miał dziś powiedzieć kto jest dla mnie mistrzem tradycyjnie pojmowanej elektroniki, bez zastanowienia wskazałbym na Roberta Schroedera. Gdy zaczynał swoją karierę w 1979r już dał się poznać głównie jako wrażliwy artysta, mistrz elektronicznych, pastelowych pejzaży, cudownych wręcz melodii. Na wydanym w 2007r albumie Sphere Ware nic się nie zmieniło w podejściu do muzyki, zmieniła się za to technologia. Tworząc przy pomocy elektronicznego instrumentarium nie sposób przecież stać w miejscu. Użycie nowoczesnego software'u Synthis, zrobiło swoje. Schroeder nokautuje inwencją użytych brzmień, nie skupia się na monotonnych sekwencjach, lecz poza nimi są zatruwające wręcz serce i umysł melodie. Znakomite bity, niekiedy bliższe transowej motoryce, częściej wtapiają się w ową elektroniczną tkankę. Dla niektórych ten album może kojarzyć się z podróżą przez kosmiczny bezkres. Dla mnie Sphere Ware jest absolutnie doskonałym albumem, przy pomocy którego Schroederowi udała się inna rzecz. Być może nieświadomie zobrazował muzyką, smutek tropików. Maleńkich atoli porozrzucanych po bezkresie oceanu i zachodów słońca ponad nimi, jakby zatrzymanymi w fotograficznym kadrze. Ta piękna wręcz romantyczna muzyka, skłania do pewnego rodzaju zadumy, serwuje pozytywną dawkę melancholii i wspomnień. Kolejny album Schroedera od którego się wprost nie można oderwać, wspomnienia lata i wakacji które można sobie aplikować bez końca. Cudo!

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Food For Fantasy | The Secret of Dreamin'

  Food For Fantasy | The Secret of Dreamin'


  Food 4 Fantasy to "odświeżone" oblicze duetu Double Fantasy, z pewnością znanego miłośnikom muzyki wydawanej nakładem Innovative Communications. Jeżeli Odbiorcy podobała się analogowa płyta Universal Avenue, powinien bez wahania sięgnąć po proponowaną tutaj dużą porcję utrzymanej w bardzo podobnym nastroju muzyki, przepełnionej długo wygasającymi, ultramarynowymi konstelacjami (głównie mollowych) lounge'owych akordów, oddalonymi ścieżkami rytmicznymi i tęsknymi, programowo repetytywnymi gitarowymi głosami. Ostinata budowane przez muzyków Food 4 Fantasy często mają charakterystyczną, ciekawą barwę z miejsca kojarzącą się z On the Edge Klausa Schulze (Inter*face, 1985). Podkłady perkusyjne zajmują uniżenie drugo- i trzecioplanowe dźwiękowe przestrzenie, udaje im się jednak wprowadzać hipnotyczny, tęskny nastrój. Brzmienia gitarowe mogą skojarzyć się z Mike'em Oldfieldem, ale nie są skoncypowane na przeprowadzenie klarownej, niekiedy błahej melodii, lecz na uparte powtarzanie swobodnych, jesienno-zimowych, intuicyjnych drobnych motywów nabierających sporej siły wyrazu właśnie przez programową ascetyczność i koncentrację na nastroju, a nie wirtuozerii. Create Yourself to nietypowy light-ambientalny obrazek z mnóstwem "zelektronizowanych" brzmień akustycznych - bardzo ciekawy efekt. Momentami prześlizgują się tu i ówdzie na przestrzeni całego krążka odrętwiałe akordy z charakterystycznym analogowym przydechem, natychmiast kojarzące się z kumulusami zasnuwającymi tereny Oxygene Jean Michela Jarrea. Lżejsza odmiana elektroniki balansującej między dopracowaniem a intuitywnością w doprawdy miłej odsłonie.

  I. W.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Indra | Signs

  Indra | Signs

  Dan Bozaru i jego projekt Indra pochodzą z Rumunii, która jak do tej pory nie dała wiele światu muzyki elektronicznej. Nie dość że to prawdziwy ugor, to jeszcze każdy wykonawca stamtąd jest traktowany jako swoista ciekawostka. Tym bardziej warto zainteresować się muzyką Dana Bozaru. Zaczynał w 1993r, jako osobowa zafascynowana twórczością Tangerine Dream i Klausa Schulze. Płyta Signs miała swoją premierę w 2006r, i nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie to iż to 25-ta pozycja w dyskografii rumuńskiego artysty. Bozaru przetwarza tu sekwencyjne motywy, mogące się kojarzyć ze wspominanymi klasycznymi dziełami Tangerine Dream czy Klausa Schulze. Ale nie tylko, Indra nie tworzy długich trwających w nieskończoność suit. Te utwory trwają raptem często od 4 do 6 minut. Popowe wtręty ala J.M. Jarre czy etniczne naloty w duchu dalekowschodniego new age w klimatach Kitaro, predysponują je do roli singli. I faktycznie takie utwory jak: Bridge Is Happy czy Jenny, mogłyby funkcjonować na singlowym formacie. Finałowy Telos to z kolei ambientowy utwór z płynącym, delikatnym motywem. Te etniczne wpływy, o których wyżej była mowa, mają zapewne swe źródło w nazwie tego projektu. Wszak Indra to jedno z najważniejszych bóstw panteonu wedyjskiego, w hinduskiej religii. Kawała rzetelnej elektroniki, lokującej się na styku berlin school, popu oraz etno. Często o przebojowym potencjale.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  70,44 zł
 • Syntonic Waves v.8

  Syntonic Waves v.8

  Dostępność: Tylko na zamówienie | nośnik: 1CD


  60,43 zł