Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Robert Schroeder | Cream

powrót

66,53 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Robert Schroeder mówi iż tą płytą chciał powrócić do strategii brzmieniowych jakie stosował w latach '80 atmosferyczną elektronikę miksuje z rytmami funky. Słychać co prawda echa brzmień sekwencyjnych, lecz Schroeder nie chce brzmieć archaicznie. W pełni korzysta z możliwości oferowanych przez cyfrowy sprzęt. Cream wydaje się być katalogiem inspiracji artysty, bo dźwiękowe sekwencje, naturalnie przenikają się z ambientem i space elektroniką.
  • Magnetics 13:53
  • Groove Electronically 9:52
  • The Zong 8:05
  • Funky Spacetrip 8:44
  • Foaming Waves 10:29
  • Simply Cream 16:43

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.

To już 22 album tuza niemieckiej elektroniki, Schroederowi daleko co prawda do Tangerine Dream pod kątem ilości płyt, ale te trzymają wysoki poziom. Tak jest też na albumie Cream, jaki wypełnia 6 utworów. To co decyduje o niepowtarzalności muzyki Schroedera, to jej lekkość, doskonałe melodie i znakomite rytmiczne bity. To właśnie mamy na albumie Cream, jakby tytułowa śmietanka była czymś szczególnym dla jego fanów. Schroeder mówi iż tą płytą chciał powrócić do strategii brzmieniowych jakie stosował w latach '80. atmosferyczną elektronikę miksuje z rytmami funky. Słychać co prawda echa brzmień sekwencyjnych, lecz Schroeder nie chce brzmieć archaicznie. W pełni korzysta z możliwości oferowanych przez cyfrowy sprzęt. Cream wydaje się być katalogiem inspiracji artysty, bo dźwiękowe sekwencje, naturalnie przenikają się z ambientem i space elektroniką. Ale Schroeder pokazuje się też jako mistrz tworzenia ciepłych i nieco leniwych brzmień. Ten flirt z estetyką lounge/ chillout udanie odświeża jego własne poletko. Ale czuć tu niemal w każdej minucie, ów bagaż jaki wyniósł z elektroniki sekwencyjnej. To połączenie brzmień klubowych z klasycznym rdzeniem muzyki elektronicznej, zaowocowało płytą kapitalną. Nadal w dyskografii Schroedera trudno wskazać mi album nieudany, a Cream tylko podnosi splendor i rangę jego muzyki. Super!

R. M.

Tagi albumu:

Robert Schroeder | Cream

,

Spheric Music

,

Robert Schroeder

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk