Robert Schroeder

Club Chill v.1

Robert Schroeder podąża we właściwym sobie kierunku. Mimo tego iż kojarzony jest z nurtem elektroniki sekwencyjnej, na płycie Club Chill vol. 1 zrywa z jej dyktatem. Proponuje muzykę niebanalną, a przy tym lekką.

66,53 złbrutto

Robert Schroeder | Club Chill v.1

Tagi albumu: Robert Schroeder | Club Chill v.1, Spheric Music, Robert Schroeder, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

WYKONAWCA Robert Schroeder
PRODUCENT Spheric Music
NUMER SMCD 2023
ROK WYDANIA 2011
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 006328
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

Waiting For You 11:12
Love Is In The Air 5:54
Checking Out 7:52
Psychodelic 6:50
Dance Me Tired 5:05
DonT Disturb 9:27
I Feel You 7:56
Chilling Me Softly 5:28
I Like It So 4:47
Cold Desert 6:23

Recenzja

Dla Roberta Schroedera sekwencyjne brzmienia "berlin school" mogą wydawać się dalekim wspomnieniem. Płyta o jakże wymownym tytule Club Chill vol. 1 lokuje się nurcie muzyki klubowej. Ale dalekiej od sztampy techno i tanecznej łupanki dominującej w klubach. Robert Schroeder penetruje inny szlak, zagląda do chillout roomów, małych salek przeznaczonych dla wykończonej ekstatycznym tańcem, publiki. To właśnie tam mogą oni odpocząć, poleżeć i posłuchać bardziej relaksacyjnej muzyki. 10 utworów jakie przedstawił Schroeder, bliskie jest koncepcji ambientu wymiksowanego z downtempo i muzyką new age. Cudne melodie niemal rozpływają się w delikatnych przestrzeniach, wyczarowanych przez niemieckiego mistrza. Robert Schroeder nokautuje nostalgicznymi, pięknymi melodiami, doprawiając je kojącą uszy elektroniką. Ma się czasem wrażenie jakby te utwory były wspomnieniem kolejnego, odchodzącego ciepłego lata. To widokówki z tropików, egzotycznych atoli rozsianych po ciepłym oceanie, i żalu że te chwile bezpowrotnie minęły. Te niezwykle romantyczne wspomnienia przekładają się na klimat tych nagrań. By jeszcze bardziej ożywić te kompozycje, Schroeder sięga po ludzkie głosy, zarówno w męskim jak i żeńskim wydaniu. A te tylko uwypuklają to ciepło muzycznego świata artysty. Kolejny jego album, z absolutnie nokautującą i unikalną muzyką.

R. M.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas