Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Frank Klare | Digitalic

powrót

77,38 zł
brutto
Tylko na zamówienie
Wysyłamy do 30 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Frank Klare jest jednym z tych kontynuatorów tradycji Szkoły Berlińskiej, którzy znakomicie odnajdują się w stworzonej przez Klausa Schulze i Tangerine Dream formule i potrafią bez kopiowania wprost cudzych patentów opowiadać równie nastrojowe sekwencyjne historie. Wydany nakładem Groove Unlimited album Digitalic jest jednym z najbardziej tajemniczych i wciągających dzieł niemieckiego artysty. Dodać warto, iż w dwóch utworach towarzyszy Klare doskonale znany el-melomanom Ron Boots (on też wziął na siebie mastering całej płyty), natomiast grafikę na okładkę stworzył inny znany el-muzyk, Mac z duetu BIOnighT.
  • Digitalic One [17:34]
  • Digitalic Two [8:10]
  • Digitalic Three [10:57]
  • Digitalic Four [10:08]
  • Digitalic Five [12:48]
  • Digitalic Six [16:53]

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.

Frank Klare jest jednym z tych kontynuatorów tradycji Szkoły Berlińskiej, którzy znakomicie odnajdują się w stworzonej przez Klausa Schulze i Tangerine Dream formule i potrafią bez kopiowania wprost cudzych patentów opowiadać równie nastrojowe sekwencyjne historie. Wydany nakładem Groove Unlimited album Digitalic jest jednym z najbardziej tajemniczych i wciągających dzieł niemieckiego artysty.
Płyta hipnotyzuje już od pierwszych minut osnutego na znakomitym, basowym groove'ie Digitalic One; brzmienie linii basowej, nanizanych na nią syntezatorowych westchnień oraz ciekawie porozsypywanych akcentów rytmicznych sprawia pierwszorzędne wrażenie i przysiąc by można, że słucha się niepublikowanego utworu Klausa Schulze z sesji Are You Sequenced? lub Dosburg Online. Kompozycja druga jest jednym z najbardziej dynamicznych utworów w dorobku Klare, Słuchacz z pewnością doceni fakt, iż muzykowi udało się tutaj świetnie odtworzyć nastrój przywołujący na myśl niekończące się motoryczne sesje duetu Klaus Schulze & Rainer Bloss w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Cały album jest w ogóle nader "schulzeański", ale... jakoś bez dosłownego odcinania kuponów i cytowania, zdecydowanie bardziej chodzi o klimat i aranżacje, które zwracają uwagę wyjątkowo wysoko wyśrubowanym artystycznym poziomem. Im bliżej końca krążka, tym ciekawsze tworzy Klare mariaże typowej berlińskiej elektroniki z nowocześniejszym ambient-lounge'em.
Dodać warto, iż w dwóch utworach towarzyszy Klaremu doskonale znany el-melomanom Ron Boots (on też wziął na siebie mastering całej płyty), natomiast grafikę na okładkę stworzył inny znany el-muzyk, Mac z duetu BIOnighT.

I. W.
Tagi albumu:

Frank Klare | Digitalic

,

Groove Unlimited

,

Frank Klare

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk