Gert Emmens, Cadenced Haven

Live in Cosmic Highway

59,84 zł

Gert Emmens, Cadenced Haven | Live in Cosmic Highway

Tagi albumu: Gert Emmens, Cadenced Haven | Live in Cosmic Highway, Groove Unlimited, Cadenced Haven, Gert Emmens, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

AUTOR Cadenced Haven Gert Emmens
PRODUCENT Groove Unlimited
NUMER GR-179
ROK WYDANIA 2011
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 006351
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

Vision Of Mind's Eye - Overture [4:23]
Distinct Memories [8:20]
Reflective Orbit [7:48]
Call To Meghna [8:54]
Aural Empathy [7:20]
Incomprehensible Walk [7:52]
Illusory Reformation [11:20]
The Quiet Steps [8:08]
Vision Of Mind's Eye - Finale [4:21]

Opis


Sekwencyjna elektronika i ambient często idą w parze, jednak na albumie Life In Cosmic Highway, owa fuzja osiąga swą pełnię. Jest też wynikiem niezwykłej współpracy dwójki artystów. Nie wiem czy piękna Azjatka w jakiś sposób stymulowała Emmensa, ale razem stworzyli album co najmniej wybitny. Obydwoje podzielili się też rolami, Laila Quraishi odpowiada tu za tła i warstwę rytmiczną, Gert Emmens za sekwencje i solówki na syntezatorach. Już otwierający album Vision Of Mind Eye - Overture przynosi atmosferyczne tła, berlińskie sekwencje i głosy obydwojga w tle. Dalej obydwoje artystów rozwija tę formułę. Zapętlone brzmienia syntezatorów brzmią niezwykle ciepło, lekko są niczym przezroczysta poświata. Rytm niejako dostosowany jest to tempa muzyki, nie wychodzi poza nią a doskonale ją uzupełnia. Obojgu artystom udało się wykreować zjawiskowy, niemal mistyczny klimat. Wszak Gert Emmens to mistrz sekwencjonowania, jednak nie tylko tego typu brzmienia wypełniają płytę Life In Cosmic Highway. Emmens sięga też często po elementy rodem z rocka progresywnego, nasączając ten album delikatną dawką patosu. Finałowy utwór Vision Of Mind - Finale niczym klamra, spina w całość tę płytę. Jednak nie ma tu mowy o wtórności, całości zaś słucha się z niekłamaną przyjemnością. Jedna z najlepszych pozycji w dorobku holenderskiego mistrza, a dla artystki z Bangladeszu może być katapulta do prawdziwej międzynarodowej kariery.

R. M.Dzięki kompozycji Aureal Empthy zostałem na dobre wprowadzony w cudowny świat muzyki Gerta Emmensa i Cadence Haven. Ten wyjątkowy utwór jest takim magicznym mostem między Europą a Azją. Gert Emmens, czarodziej muzyki elektronicznej z Holandii i Cadenced Haven - artystka, pochodząca z dalekiego Bangladeszu - to frapująca, urocza El muzyka, która niczym balsam na uszy, łagodzi, uspokaja i jest ucieczką w lepszy i myślę piękniejszy świat. Call to maghna - to iskrzący pastelowymi i ciepłymi barwami syntezatora kawałek Gerta, który płynie niczym samotny żaglowiec gdzieś daleko w morzu. Czuję powiew morskiego orzeźwiającego wiatru, który mnie relaksuje, romantyczne melodie przywołują w mojej wyobraźni taki właśnie obraz.
Wiele na tym wydawnictwie klasycznych "emmensowych" brzmień, taką typową wizytówką muzyczną Emmensa jest mój ukochany kawałek Illusiory reformation - zadumane ambientowe pady, nostalgiczny początek i te cudowne jakże charakterystyczne miękkie ostinato sekwencera. Gert Emmens pięknie nawiązuje tu do mało znanego albumu z 2003 roku Obscure Movements In Twilight Shadows. Kompozycja ta wyróżnia się motorycznym bitem perkusyjnym oraz namiętnymi solówkami syntezatora, które zatopione są w zadumanych ambientowych padach, wprowadzających mnie w stan przyjemnej, mentalnej lewitacji.
Utwór Incomprehesible Walk frapuje dość złożoną strukturą partii perkusyjnych instrumentów, to taki muzyczny przedsmak tego co słyszę w kompozycji Reflective Orbit, która wręcz zniewala rozmachem oraz bogactwem nagromadzonych, przyjemnych dla ucha sekwencji, które są okraszone kąśliwymi perkusyjnymi kropami, to taki sonorystyczny muzyczny zgiełk, sporo tu przestrzeni i powietrza ale zarazem duszno... od różnych elektronicznych brzmieniowych El ozdobników. Tu Gert Emmens, co mnie cieszy - stara się odejść od tej przewidywalnej formy jego muzycznej tożsamości, wreszcie daje się ponieść swojej wyobraźni, choć za pierwszym przesłuchaniem, poczułem dziwną dezorientację. W kończącym ten album, stonowanym Vision of minds eye - finale można usłyszeć, zresztą tak jak w rozpoczynającym album Vision of Minds Eye Overture - głos Cadenced Haven, to raczej wokaliza, która wprowadza orientalny nastrój tego czarownego kawałka. Ten uroczy klimat zaprasza nas na odlegle i malownicze tereny jej ojczystego kraju czyli Bangladeszu.
Cały album Life in Cosmic Highway, to uczta duchowa nie tylko dla fanów El muzyki, sądzę, że to taka relaksacyjna podróż po najpiękniejszych zakątkach naszej planety. Dzięki duetowi Gert Emmens & Cadenced Haven.

Mariusz Wójcik

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 1 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas