Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Gert Emmens | Obscure Movements in Twilight Shadows

powrót

69,45 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Gert Emmens wyczarowuje na płycie Obscure Movements In Twilight Shades całą paletę nastrojów i skojarzeń, a jednoznaczne przyporządkowanie albumu do kategorii "elektronika sekwencyjna" byłoby znacznym uproszczeniem. Tutaj w szczególny sposób łączy się duch elektroniki okołoberlińskiej, sugestywnej muzyki filmowej, organicznego lounge'u oraz wymykających się prostym klasyfikacjom nastrojów w stylu wczesnego Vangelisa; album brzmi dojrzale, przemyślanie, ale przede wszystkim zupełnie nieprzewidywalnie.
  • The Day the Wind blew out the Light [18:27]
  • Obscure Movements in Twilight Shades [15:19]
  • Entering the Dark Depth [19:08]
  • Voice from the Past [16:45]

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.

Gert Emmens wyczarowuje na płycie Obscure Movements In Twilight Shades całą paletę nastrojów i skojarzeń, a jednoznaczne przyporządkowanie albumu do kategorii "elektronika sekwencyjna" byłoby znacznym uproszczeniem. Tutaj w szczególny sposób łączy się duch elektroniki okołoberlińskiej, sugestywnej muzyki filmowej, organicznego lounge'u oraz wymykających się prostym klasyfikacjom nastrojów w stylu wczesnego Vangelisa; album brzmi dojrzale, przemyślanie, ale przede wszystkim zupełnie nieprzewidywalnie. The Day the Wind Blew Out the Light rewelacyjnie odpowiada nastrojowi ilustracji z okładki albumu i pozwala Słuchaczowi całkowicie zapomnieć, jaka jest pora dnia i gdzie się w tym momencie tak naprawdę znajduje; szczególnie pierwsza, "przedsekwencyjna" część kompozycji pozwala w specyficzny sposób zatracić się w złotawo-popiołowoszarych myślach. Drugi utwór oczarowuje silnie namagnetyzowanymi sekwencjami, przyciągającymi ku sobie akordowe powiewy i metaliczne beaty - tym razem z okien rozpędzonego pociągu możemy oglądać krajobrazy w duchu tego zdobiącego okładkę. Trzeci utwór hipnotyzuje dla przeciwwagi wolnym rytmem, swobodnie rozchodzonym, długo wybrzmiewającym echem - oczywiście, że to nie dubstep, ale jednak można doszukać się tutaj pewnych paraleli z tym gatunkiem, jeśli chodzi o stopień wkraczania w trans! Finałowa kompozycja to rozbudowana elektroniczna mini-symfonia, w której zderza się mnóstwo różnorakich nastrojów i zaskakujących brzmień - album kończy się w rozżarzonym zachodzie słońca, zupełnie bez beatów, zupełnie bez sekwencerów, jedynie z nader "mandarynkowym" melotronowym fletem na pierwszym planie, z popiołowymi chmurami o basowym pomruku, wreszcie wszystko rozmywa się w atonalnym poszumie wieczornej burzy.

I. W.
Tagi albumu:

Gert Emmens | Obscure Movements in Twilight Shadows

,

Groove Unlimited

,

Gert Emmens

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk