Heldon

Stand By

73,17 zł

Heldon | Stand By

Tagi albumu: Heldon | Stand By, Bureau B, Heldon, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

AUTOR Heldon
PRODUCENT Bureau B
NUMER BB 331
ROK WYDANIA 2020 (1979)
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE DIGIPACK 4-STRONY +książeczka
Kod produktu 008017

Lista utworów

Bolero (21:44)
Pt. 1: Apprehension
Pt. 2: Bolero Proprement Dit
Pt. 3: Recognition
Pt. 4: Répétition
Pt. 5: Rote Armée Fraction
Pt. 6: Production
Pt. 7: Distribution
Pt. 8: Deterrioration
Une Drôle de Journée (4:01)
Stand By (14:04)

Opis

Pierwsze zetknięcie z twórczością zespołu Heldon to niesamowite wrażenie. Nie znając jaki rodzaj muzyki prezentuje, warto zacząć od albumu Stand by. Na krążku znajdują się trzy utwory. Pierwszy ponad 20 minutowy Bolero z wprowadzeniem marszowych werbli przechodzi w stan sekwencyjnej elektroniki znanej z twórczości Tangerine Dream. W połowie kompozycji klawisze stają się tłem, a na pierwszy plan wysuwają się improwizowane przesterowane partie gitary, w stylu mistrza Roberta Frippa. Pod koniec Bolera ze sceny schodzi gitara, a swoje improwizowane solo prezentują klawisze.
Druga kompozycja Une drole de journee już samym tytułem zdradza kraj pochodzenia grupy Heldon. Ta krótka, bo 4 minutowa kompozycja rozpoczyna się motywem sekwencyjnej elektroniki, po czym następuje przełamanie i wyłaniają się żywe instrumenty. Kompozycja nabiera dynamiki i przywodzi skojarzenia z twórczością Emerson, Lake and Palmer.
Jeszcze ciekawiej jest w ostatniej tytułowej kompozycji Stand by. Od początku atakują ostre partie gitary elektrycznej i znowu robi się jak u karmazynowego króla. Następnie wiosło wymyka się spod kontroli i szaleje na tle jednostajnie wygrywającej swe partie linii basu i perkusji. Tak, ten kawałek ma niewiele wspólnego z elektroniką, która stanowi tutaj jedynie dodatek, a Panowie z Francji łoją równo.  
W pewnym momencie to brzmi trochę jak Faith no More lub Pearl Jam - taki elektroniczny grunge. Niesamowita płyta, bardzo energetyczna, świetnie brzmiąca i żywiołowo zagrana. Aż trudno uwierzyć, że powstała w 1979 r.!!! Ten materiał nie zestarzał się, wprost przeciwnie wyprzedził kolejne epoki w muzyce rockowej.

M.Ś.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Tylko na zamówienie

Wysyłamy do 60 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas