Krzysztof Duda

For Better Sound

52,46 zł

Krzysztof Duda | For Better Sound

Tagi albumu: Krzysztof Duda | For Better Sound, GAD Records, Krzysztof Duda, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

AUTOR Krzysztof Duda
PRODUCENT GAD Records
NUMER GAD CD 171
ROK WYDANIA 2021
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 008215

Lista utworów

Free Combination
Art of Roland
Stacja marzeń
Out to out
Labia
Prywatka Marwina
For Better Sound
Przygoda z S-50
Without
Srebro dla Trójki
Hotel w Hanko
Pastelowy krajobraz
Sylwestrowa przyśpiewka
Kod 013
Miasto ze starej pocztówki
Komputerowe funky

Opis

Dźwiękowa wyprawa do przełomu lat 80. i 90. Niezwykle ilustracyjna muzyka Krzysztofa Dudy, emanująca czasem zmian i otwarciem nowego rozdziału w każdej niemal dziedzinie życia. Budynki ze szkła i stali, galopująca inflacja i dwunastobitowe samplery.

W drugiej połowie lat 80. ubiegłego stulecia elektroniczna twórczość Krzysztofa Dudy nabierała rozpędu. Powiększające się instrumentarium pozwoliło artyście eksplorować nowe rejony: samplery i pierwsze cyfrowe syntezatory same kształtowały brzmienie premierowych utworów, wciąż zaopatrzonych w zapadające w pamięć melodie i bogate, wykraczające daleko poza elektroniczną stylistykę harmonie. To muzyka, która odbija się w szybach prywatnych biur i pulsuje pierwszymi emocjami giełdowymi (For Better Sound, Free Combination), ale czasami ucieka też w stronę melancholii i refleksji (Without, Pastelowy krajobraz).

Na program For Better Sound złożyło się dwanaście kompozycji nagranych w latach 1985-96, z których tylko jedna (Out to Out) była wcześniej dostępna na płycie. Całość zremasterował Bartek Wielgosz na podstawie oryginalnych taśm z archiwum Krzysztofa Dudy. Wersja CD zawiera cztery utwory dodatkowe oraz booklet ze szkicem pióra Anny Piontek. Album jest kontynuacją wydawnictw Altus i Live, dokumentujących projekty artysty z pierwszej połowy lat 80.

press info

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 1 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas