Vanderson

Earth Moving

70,42 zł

Vanderson | Earth Moving

Tagi albumu: Vanderson | Earth Moving, Syngate, Vanderson, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

AUTOR Vanderson
PRODUCENT Syngate
NUMER VN04
ROK WYDANIA 2009
MEDIA 1CDr
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 005872

Lista utworów

Part 1 [25:40]
Part 2 [23:11]

Opis


Początek Part1, to melancholijna el muzyka w stylu Gerta Emmensa i jego albumu Wanderer of Time. Po raczej zadumanym i relaksacyjnym wstępie, utwór nabiera rozmachu za sprawą sekwencerowego ostinato, które progresywnie rozwija się w bujającym rytmie, okraszone nanizanymi samplowanymi dźwiękami. Wszystko to zawieszone jest w kosmicznej przestrzeni, z której to Vanderson próbuje nam pokazać piękno planety Ziemia. Hipnotyczno-transowa sekwencyjna uczta kieruje słuchacza w lata 70-te, a konkretnie czuć tu ducha klasyków gatunku "rock elektroniczny" czyli Tangerine Dream i Klausa Schulze. Mamy tu melanż typowych dla Schulze, minorowych nastrojów oraz efektowne, soczyste partie instrumentów analogowych typowych dla Tangerine Dream tego okresu.
Część druga to obszerna suita, która ma dwa oblicza Vandersona - początek w stylu sekwencyjnym i końcówka, bardziej kontemplacyjna. Pierwsza część występu Vandersona w Płońsku to porywające, siarczyste partie syntezatorowe, mieniące się kwiecistą, wielobarwną paletą dźwięków gdzie tło stanowi nostalgiczne brzmienie fletu. Imponująco Vanderson rozplanował tu ładunek emocjonalny: po wyciszeniu i uspokojeniu następuje wybuch analogowych brzmień, okraszonych ambientowymi szumami, wszystko to podtrzymuje niemalże rockowy bit. Końcówka tego występu, to już mrok - ocierający się o klimaty Syndromedy. Kosmiczna otchłań muzyki Vandersona jest przez słuchacza spenetrowana następuje powolne uwolnienie, to coś w rodzaju transcendentalnego olśnienia, które po wywołaniu euforycznej traumy sprowadza słuchacza na....ziemie. Końcowy melancholijny motyw, może naprowadzić na znajome dźwięki z albumu Cyclone Tangerine Dream (chodzi o fragment, gdzie słychać "zapętloną" partię elektrycznej wiolonczeli) podobnie jak na w/w albumie, tak tu słuchacza osacza halucynogenna dźwiękowa muzyczna aura, która gdzieś zanika w kosmicznej otchłani.

Mariusz Wójcik

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 1 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas