Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Nattefrost, Matzumi | From Distant Times

powrót

69,45 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Stojący za nazwą Natterfrost, Bjorn Jeppesen to już niemal bastion duńskiej elektroniki. Duet z Kathrin Manz wygląda co prawda nieco podejrzanie, ale bez obaw. Otrzymujemy wyborną dawkę sekwencyjnej elektroniki, skąpanej w mroźnym powietrzu Północy i podbitej znakomitym wokalem Matzumi.
  • First Movement
  • Evolution
  • The Ancient Land
  • The Portal
  • Rise of the Phoenix
  • Time Passing
  • Medieval
  • The New Dawn
  • Cold Midwinter Nights

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.

Muzyka Natterfrost do tej pory kojarzyła się z dźwiękowymi widokówkami z dalekiej Północy. Duńczyk, Bjorn Jeppesen kapitalnie połączył sekwencyjne tekstury z ambientalnym chłodem. Tym razem na płycie From Distant Times stworzył duet z niejaką Matzumi aka Kathrin Manz. Oczywiście nie ma ona nic wspólnego z nazywają się podobnie Japonką. Kathrin Manz jest również wokalistką, gra też na syntezatorach. Obydwoje poznali się w 2011r podczas "E-day Festival", na którym to występ Matzumi zrobił na Jeppesenie piorunujące wrażenie. Album From Distant Times to połączenie kobiecej wrażliwości i chłodu kreowanego przez Duńczyka. Otwierający całość utwór First Movement nawiązuje do klimatów ala Vangelis. W kompozycji Ancient Land kreują atmosferyczne tła niczym w nagraniach związanego z nurtem ambient, Patricka O'Hearna. Portal to popis możliwości wokalnych Matzumi. A ta śpiewając w wymyślonym przez siebie języku, czyni podobnie co Lisa Gerrard z Dead Can Dance. Ciekawie wypada też utwór New Dawn będący symfoniczną wariacją na temat nieco popowej elektroniki w duchu Jarre'a. Otrzymaliśmy album dosyć różnorodny i na pewno nie nudny. Faktem jest iż w większości instrumentalny, bo Matzumi pojawia się jedynie we wspomnianym utworze Portal. Solidna dawka skandynawskiej elektroniki, która jak zawsze stoi na wysokim poziomie.

R. M.
Tagi albumu:

Nattefrost, Matzumi | From Distant Times

,

Groove Unlimited

,

Nattefrost

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk