Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Peter Mergener | Phonetic Society

powrót

57,40 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Niemiec Peter Mergener to nie tylko muzyk, ale przede wszystkim twórca komputerowego oprogramowania. Tworząc software do komputerów, artysta zwrócił uwagę na fakt który jest rzadko poruszany. Non stop jesteśmy atakowani dźwiękami elektronicznymi, czy to telefonów komórkowych, faksów, reklam, komputerów. Płyta Phonetic Society powstała niejako jako odpowiedź na ów "cywilizacyjny zgiełk". I słucha się tego wybornie.
  • Mindflow 6:50
  • Starflight 6:45
  • Shiva Connection 7:05
  • Timepassengers 11:01
  • Rotation 6:34
  • Transformation 3:35
  • Phonetic Society 7:03
  • Floating Energy 8:35

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Niemiec Peter Mergener to nie tylko muzyk, ale przede wszystkim twórca komputerowego oprogramowania. Tworząc software do komputerów, artysta zwrócił uwagę na fakt który jest rzadko poruszany. Non stop jesteśmy atakowani dźwiękami elektronicznymi, czy to telefonów komórkowych, faksów, reklam, komputerów. Płyta Phonetic Society powstała niejako jako odpowiedź na ów "cywilizacyjny zgiełk". I słucha się tego wybornie. Mergener łączy w swojej sztuce skłonność i do eksperymentu, jednocześnie jest tu miejsce na klasyczne podejście do tematu. Wychodząc od sekwencyjnej elektroniki w duchu "berlin school", Mergener łączy tą z rytmicznymi teksturami trance, jak i dźwiękową plądrofonią. Słychać tu strzępy reklam, telewizyjnych dżingli, pojawia się nawet mocno przybrudzony fragment Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Mergener kompresuje to wszystko w jeden ciąg, ale nie przegina z ową "nieprzystępnością". Wręcz przeciwnie, prezentując miarowe bity, sekwencje, melodie i sample, dąży do tego aby jego komunikat był czytelny. Oto oswojona wersja tego co otacza ludzkie ucho, niemal przez cały dzień. Bez nadmiernego ciężaru brzmieniowego, artysta świetnie oswaja cywilizacyjny szum przetwarzając go na muzykę. Super!

Rober Moczydłowski
Tagi albumu:

Peter Mergener | Phonetic Society

,

BSC / Prudence

,

Peter Mergener

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk