Robert Schroeder, Bernd Kistenmacher

Bochum Live

Świetny występ czołowych przedstawicieli niemieckiej elektroniki. Po prostu taki zestaw musi elektryzować! Ten zapis z koncertu jaki odbył się w planetarium w Bochum, to nie tylko dawka znakomitej elektroniki, ale i pomysł jak ją pchać do przodu pod kątem nowych technologii.

82,18 złbrutto

Robert Schroeder, Bernd Kistenmacher | Bochum Live

Tagi albumu: Robert Schroeder, Bernd Kistenmacher | Bochum Live, News Music, Robert Schroeder, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

WYKONAWCA Robert Schroeder
PRODUCENT News Music
NUMER CD-12024
ROK WYDANIA 2011
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 006336
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

Moderation S.Erbe [1:21]
The Way To CygnusA [14:20]
Oscillation [12:40]
Dreamland Epilogue [4:40]
Dreamland [7:35]
Dreamland Prologue [3:50]

Recenzja

Robert Schroeder to muzyk, którego nie trzeba przedstawiać, on sam tak wrósł w krajobraz dzisiejszej elektroniki, iż każde kolejne wydawnictwo gwarantuje mu uwagę mediów. Tym razem materiał jest niecodzienny, album Bochum Live to zapis z koncertu z 12 marca 2011r. Cały show miał miejsce w tamtejszym Planetarium, występ dosyć kameralny bo publika liczyła raptem 250 osób. Na szczęście materiał zaprezentowano bez studyjnych dogrywek, retuszy i bajerów dzięki temu brzmi niezwykle autentycznie. Rzecz jasna pierwsze skrzypce gra Schroeder, jego muzyka to nadal zręczna kombinacja ambientu, new age, popu i elektroniki. Tym razem podczas tego występu towarzyszyli mu niezwykli goście, Bernd Kistenamcher oraz perkusista Gigi Frieg. Muzyka to jak najbardziej dzieło Schroedera, Kistenmacher nie zdominował jej swoim charakterystycznym stylem, będącym odwołaniem się do spuścizny Klausa Schuzle z lat '70. Gigi Frieg podbił to wszystko żywą perkusją, dzięki czemu powstała piękna i cudnie brzmiąca kombinacja. Do tego sam Robert Schroeder po raz pierwszy zaprezentował nowy instrument. Na pierwszy rzut oka przypominał akordeon, ale nim nie był. Mało tego, emitował też efekty świetlne! Nazwany roboczo "Das Control" czeka zapewne na opatentowanie, póki co to na razie prototyp. Tak wiec innowacyjna technologia i znakomita muzyka, aura miejsca złożyły się na cudowny wieczór. Kolejny mocny punkt w dyskografii Schroedera którego nie wolno przeoczyć.

R. M.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas