Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Tangerine Dream | Green Desert

powrót

55,76 zł
brutto
Chwilowo brak
Wysyłamy do 30 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Wydany w 1986 roku album to oryginalne zestawienie ścieżek dźwiękowych z roku 1973, stworzonych w okresie między Atem a Phaedra i ostatecznie niewykorzystanych, z nowymi brzmieniami noszącymi już wyraźne znamiona stylu Tangerine Dream w tzw. "Błękitnych Latach". Oto ciekawe połączenie pierwiastków amorficznego krautrocka i kosmicznego ambientu z gładkością i melodycznością "postberlińskiego" już raczej sekwencjonowania.
  • Green Desert 19'29
  • White Clouds 05'01
  • Astral Voyager 07'03
  • Indian Summer 06'53

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.


Wydany w 1986 roku album to oryginalne zestawienie ścieżek dźwiękowych z roku 1973, stworzonych w okresie między Atem a Phaedra i ostatecznie niewykorzystanych, z nowymi brzmieniami noszącymi już wyraźne znamiona stylu Tangerine Dream w tzw. "Błękitnych Latach". Oto ciekawe połączenie pierwiastków amorficznego krautrocka i kosmicznego ambientu z gładkością i melodycznością "postberlińskiego" już raczej sekwencjonowania. Pamiętam, że nie mogłem doczekać się, aż w jakimś sklepie uda mi się wreszcie dopaść album Green Desert upragniony od czasu, gdy dowiedziałem się, iż zawiera "nagrania z 1973 roku"; moim najulubieńszym albumem Tangerine Dream "od zawsze" była płyta Atem i byłem niezmiernie ciekaw, jak brzmią nieznane owoce sesji datowanej na okres, z którego pochodzi ten album. Prawdopodobnie dlatego, że tak nastawiałem się na oryginalne, nieobrobione nagrania, album tak kolosalnie mnie podówczas rozczarował: z atmosfery "Różowych Lat" nie ostało się praktycznie nic, za to najwyraźniej nowo dodane sekwencje i konstelacje akordowe brzmiały niestety już nie tak magicznie jak na albumach White Eagle czy Poland. Dokonano tutaj podobnego zabiegu, jakiego i do dziś nie może sobie odmówić Edgar Froese remasterujący (i niestety nie tylko remasterujący) swe solowe nagrania: połączono śladowe ilości ścieżek oryginalnych z nowymi, mało przy tym niestety atmosferycznymi. Kolejne przesłuchania Green Desert pozwoliły mi jednak stwierdzić, iż nie jest to aż taki zły album; szczególnie tytułowy, ponad 19-minutowy utwór robi spore wrażenie za sprawą hipnotycznego, leniwego rytmu perkusji, psychedelicznych partii gitar oraz tlących się na dalszym planie niepokojących elektronicznych ogników. Pozostałe kompozycje są nieco bledsze, ale nie sposób odmówić im pewnego uroku, szczególnie White Clouds z harmoniami i brzmieniami w stylu Kitaro ma bardzo dużo wdzięku, potęgowanego jeszcze przez kontrastową, a przy tym świetnie do całości pasującą kipiącą, rozhuczaną ścieżkę perkusyjną. Naprawdę szkoda jednak, iż ocalałe w archiwum zespołu fragmenty potraktowano tutaj tak zachowawczo: na dobrą sprawę trudno dosłuchać się tutaj jakichkolwiek elementów, które zdradzałyby, iż wywodzą się z okresu Atem... Popatrzmy jednak na rzecz inaczej: jeśli Słuchacz polubił (skądinąd przecież świeży i naprawdę udany) album Le Parc, a przy tym generalnie woli melodyjniejszą stronę mandarynkowego sekwencjonowania od wczesnych eksperymentów grupy, na pewno nie będzie miał powodów do narzekania. Po ostatecznym namyśle gotów jestem dać Green Desert 7 punktów w skali do 10.

I. W.
Tagi albumu:

Tangerine Dream | Green Desert

,

Esoteric

,

Tangerine Dream

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk