Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

OBNIŻKA - promocje cenowe

(136 albumów)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Jerzy 'Juras' Gruszczyński | Tatrzańskie Nastroje

  Jerzy 'Juras' Gruszczyński | Tatrzańskie Nastroje

  Super cena
  Jerzy "Juras" Gruszczyński nie jest nowicjuszem na elektronicznej scenie, lecz mimo tego ten artysta cały czas pozostaje w cieniu. Być może album Tatrzańskie Nastroje zmieni ten stan rzeczy. Dzięki pomocy miasta Zakopane, ujrzał on światło dzienne. Muzyka Jerzego Gruszczyńskiego łączy w sobie kilka nurtów i na swój sposób wydaje się dosyć eklektyczna. Tatrzańskie Nastroje to jednak album nierówny, po słabszej pierwszej części, Juras rehabilituje się bardzo udaną Suitą Skalną. Na początku mamy tu niestety sporo new age'owej magmy, podrasowanej ludycznymi motywami góralskimi, elektroniką ale też trafiają się tu fragmenty kojarzące się z twórczością religijną, wręcz oazową Niebo Pełne Gwiazd. Ta właśnie kompozycja zaśpiewana przez Hanne Rybkę, wydaje się być największą doliną na tej "górskiej" płycie. Jednak finał wynagradza ów stan lekkiego niesmaku. Wypełniająca część drugą Suita Skalna w wielu fragmentach odwołuje się wprost do tradycji elektrycznego jazzu, na dobre porzucając "cepeliowo-oazowe" bajanie z początku albumu. Jednak "Juras" snuje owe opowieści bez większej werwy i gwałtowności. Na próżno szukać tu obłąkańczych partii dęciaków, czy też tłuczącej niemiłosiernie sekcji rytmicznej. Poszczególne części Suity Skalnej wydają się być uśpione, wydelikacone po prostu płyną niczym świeże górskie powietrze. Bez wyłomów, ale dla tej owej suity warto posłuchać tego albumu.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD

  29,70 zł
  24,99 zł
 • Electronic Revival | Niebo i ziemia

  Electronic Revival | Niebo i ziemia

  Super cena
  Electronic Revival na płycie Niebo i Ziemia, starali się odejść od nieco ślepej uliczki w jaką brną elektronicy, będąc nieustannie pod przemożnym wpływem Tangerine Dream i Klausa Schulze. Marcin Chmara i Marcin Grzela postanowili wyżyć się w inny sposób. Nie trudno dostrzec iż płyta Niebo i Ziemia wywodzi się z zupełnie innych rejonów, niż większa część elektronicznych dokonań. Punktem wyjścia okazała się tu być szeroko rozumiana kultura klubowa. Obydwaj artyści nie brną w długie, niekończące się suity lecz starają się atakować mocnymi ciosami. Syntetyczny chłód electro łączą z trip hopowymi bitami, rockowym czadem oraz puentują sekwencyjnymi blokami dźwięków. Powstała dosyć jednorodna, często i taneczna piguła, która udanie wszystko to scala w jeden pulsujący organizm. Brak dłużyzn i całkiem sporo konkretów, właśnie w takim podejściu do muzyki elektronicznej , swojego sukcesu upatruje grupa Electronic Revival. Całkiem zgrabny zbiór który może i nie nokautuje, ale jawi się świeżym haustem powietrza na nieco "zatęchłej", elektronicznej scenie.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD

  25,00 zł
  19,99 zł
 • Magnetron | Photonic Waves

  Magnetron | Photonic Waves

  Magnetron nie jest może mega gwiazdą na "sekwencyjnym" firmamencie, ale ów projekt dostarcza dawkę całkiem solidnej muzyki elektronicznej. Założeniem Steve'a Humpheriesa i Xana Aleksandra było granie improwizowanej elektroniki, takiej jak chociażby Tangerine Dream w połowie lat 70-tych vide albumy Rubycon czy Ricochet. To się sprawdziło, poza tym Magnetron czerpią też coś z ducha psychodelii, co nieco zbliża ich do formacji Radio Massacre International, która jest nieźle sfiksowana na tym punkcie. Ów dyskurs wyczuwalny jest też na wydanej w 2015 roku płycie Photonic Waves. Jednak Magnetron nie ograniczają się tylko do biernego odtwarzania klisz z przeszłości. W utworze Splerium adaptują do swojej muzyki gęsty, funkowy żywioł rytmiczny. Te nieśmiałe umizgi w kierunku "czarnej tradycji" mocno ożywiają ich zimną elektronikę, prowadząc ją w tropikalne strefy. Bardzo udany album łączący ów czarny żywioł z sekwencyjnymi tradycjami.

  R. M.

  Dostępność: Ostatnie sztuki | nośnik: 1CDr

  65,24 zł
  39,99 zł
 • 87,49 zł
  49,99 zł
 • Projekt Gamma | Traume am Meer

  Projekt Gamma | Traume am Meer

  Super cena
  Projekt Gamma na płycie Träume Am Mer poszedł na całość w swoich ambientalnych fascynacjach. To znakomicie ukazany wodny krajobraz. Ta ingerencja w infrastrukturę morza owocuje wysmakowaną muzyką tła. Całość niespiesznie dryfuje niczym morska toń, delikatnie angażując umysł i pobudzając go do lewitacji. Jednakże nie miałaby takiej siły przekazu gdyby nie wykorzystane dźwięki środowiskowe. Właśnie te elementy tła idealnie budują cały klimat tej płyty. Szum morza, odgłosy wyrwane wprost z tego życiodajnego akwenu. To nie żadna "strefa ciszy", ale pełne życia środowisko które tętni bogactwem życia. Bardzo udany materiał, który po raz kolejny ukazuje Projekt Gamma jako twór wybitnie eksperymentujący i poszukujący nowych form wyrazu.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr

  60,43 zł
  29,99 zł
 • Projekt Gamma | The Other Side

  Projekt Gamma | The Other Side

  Projekt Gamma w potężnej odsłonie nagrań niepublikowanych. Dwa dyski opatrzone tytułem The Other Side, to faktycznie zerknięcie w głąb archiwaliów tego duetu. Nagrania pochodzą z lat 1991-1998, cóż zatem można się o nich dowiedzieć z tych siedmiu lat. Z reguły jest tak, iż to co ukryte przed światem wydaje się być bardziej odważne niż regularne nagrania. Jednakże w wypadku zbioru The Other Side, nie ma aż takiego łamania konwencji. Na dobrą sprawę dostajemy to, do czego grupa nas już przyzwyczaiła. Mamy zatem i elektroniczne sekwencjonowanie, przestrzenie ambient i brzmienia bliskie futurystycznej aurze electro i techno. W sumie nic nowego, jednakże dużym plusem jest ilość, różnorodność i jakość tego materiału. Tym samym Projekt Gamma unikają pułapki nudy i monotonni, co i raz zaskakując słuchacza ilością i pomysłowością swoich utworów. Inna strona niby dobrze znana, ale jakże przyjemna w słuchaniu.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 2CDr

  90,64 zł
  49,99 zł
 • Projekt Gamma | Insel der Ruhe

  Projekt Gamma | Insel der Ruhe

  Super cena
  Projekt Gamma na płytce Insel Der Ruhe penetruje świat wodnych akwenów. To tylko jeden długi utwór, chociaż jak na standardy muzyki elektronicznej może pozostawiać niedosyt. Szum fal, dźwiękowe obrazy morza i relaksacyjny spokój. Mamy coś z estetyki bliskiej technice "field recording", ale mimo wszystko bliżej tu do klasycznego, elektronicznego pejzażu. Ta muzyka ma za zadanie wprowadzić w dobry nastrój, jednakże chyba nie do końca jest to jej dane. Główna wada tkwi w ubogiej ilości materiału muzycznego. Te 11 minut mija szybciej niż można przypuszczać. Na dobrą sprawę trudno widzieć tu większy sens, wydawania tego typu muzyki w takim formacie. Szkoda iż Projekt Gamma nie zdecydowali się na pełnowymiarowy album, bo tu mamy tylko na krótko pobudzoną wyobraźnię. Efekt niestety nieco słaby, bo krótki. Niczym refleks światła, błyska i szybko mija,

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1EP-CDr

  37,77 zł
  29,99 zł
 • Projekt Gamma | Moments of Life

  Projekt Gamma | Moments of Life

  Super cena
  Projekt Gamma udanie nieustannie wzbogaca swoją dyskografię o serię kompaktowych EP-ek. Wydana w 2005r płytka Moments Of Life, to skromne wydawnictwo zawierające raptem 4 kompozycje. Ideą całości jest próba połączenia sił klasycznej szkoły berlińskiej i muzyki tanecznej. Jednakże ów zbiorek ma nieco bardziej refleksyjny ton. Na dobrą sprawę można go zapodawać też i w domowym zaciszu. Z pośród tych 4 kompozycji na plus wyróżnia się znakomita Love For Children. Bliska estetyce electro, ma coś w sobie z elektronicznej szkoły a'la Kraftwerk. Reszta o nieco mniejszym potencjale tanecznym, i bez owej rytmicznej maszynerii. W sumie udany zbiór, chociaż w tym wypadku bardziej reprezentatywna była by forma albumu. Mimo tego trudno odmówić zespołowi, próby wejścia na taneczne parkiety.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1EP-CDr

  37,77 zł
  19,99 zł
 • Projekt Gamma | Time Machine

  Projekt Gamma | Time Machine

  Super cena
  Erich Schauder i Projekt Gamma stworzyli klasyczną płytę w berlińskim stylu. Schauder znany z projektów Motionmania i Minds In Motion, pokusił się o współpracę z Volkerem Flottmanem i Uwe Breimerem. Efektem tej interakcji jest album Time Machine i swoista podróż ku latom 70-tym. Tym razem inspiracji dla tego albumu dostarczyły klasyczne dzieła Tangerine Dream i Klausa Schulze. Oprócz tego ciemne tchnienia "kosmische musik", dało album który zadowoli ortodoksyjnych fanów muzyki elektronicznej. Artyści przetwarzają jednak te wątki, jakie są eksploatowane od lat w tym stylu. Syntetyczne brzmienia sekwencerów, monotonne pętle i transowy rytm. To wszystko podporządkowane jest idei, odkrywania dźwiękowego kosmosu. Pod kątem repliki brzmień z lat 70-tych, ów album prezentuje się niemal wzorcowo. Jednakże to płyta dla tych wszystkich, którzy chełbią tę estetykę ponad inne. Klasyczny old school, bez jakiegokolwiek naginania się do współczesnych trendów.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr

  60,43 zł
  29,99 zł
 • WellenVorm | Toene Des Nebels

  WellenVorm | Toene Des Nebels

  Super cena
  Wellenvorm jest kolejnym projektem z Niemiec, jaki pcha do przodu muzykę elektroniczną. Album Toene Des Nobles zadowoli tych, którzy lubią bardziej eksperymentalne brzmienia. Mamy zatem i sekwencyjne uderzenia, lecz w miarę słuchania tego materiału, rozrzedzają się one w ambientalnej przestrzeni. Wellenvorm kieruje się bardziej ku dźwiękom przestrzennym i jednocześnie osadzonym w sztuce eksperymentalnej. Cała płyta spowita jest nieco mroczną atmosferą, przywodzącą na myśl klimaty bliskie filmowym soundtrackom. Co ciekawe kryjący się za tym projektem Uwe Rottluft stworzył te niepokojące nagrania przy pomocy wirtualnego i cyfrowego sprzętu. Jednak to tylko narzędzia, które w żaden sposób nie ujmują tej płycie owej "nawiedzonej" atmosfery. Kawał wyrafinowanej sztuki do słuchania w środku nocy.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr

  60,43 zł
  29,99 zł