Napisz do nas
   


Kategorie

NAJBLIŻSZA WYSYŁKA:

czwartek 8 grudnia
poniedziałek 12 grudnia

S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2322 wydawnictw w ofercie
1844 dostępnych natychmiast
32539 próbek utworów
2003 recenzji płyt
19004 zrealizowanych zamówień
4152 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Generator.pl

(2343 albumy)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Kitaro | Kojiki

  Kitaro | Kojiki

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1DVD


  83,12 zł
 • Klaus Schulze | Stars are Burning (LP)

  Klaus Schulze | Stars are Burning (LP)

  Klaus Schulze raz po raz wzbogaca swoją monstrualną dyskografię. Wydany na dwóch płytach CD i dwóch winylach, koncertowy materiał Stars Are Burning okazuje się być oficjalnym bootlegiem. Występy pochodzą z lat 1977 i 1979, tak więc mamy uchwycone tu szczytowe momenty kariery niemieckiego weterana elektroniki. Utwory Stars Are Burning, The Nightingale's Complaint”, znajdujące się na dysku pierwszym i otwierający płytę drugą Tell Me Where All Past Years Are są zapisem występu z 16.04.1977 roku z Brukseli. Finałowe nagranie The Shall Be Sung Another Golden Age pochodzi z 1979 roku, występ odbył się w holenderskim Arnhem. Jak na bootleg przystało ów materiał brzmi dosyć chropawo i surowo. Gdzieniegdzie słychać pokasływania ludzi z publiki, która pojawiła się na koncertach jak i rwane jej rozmowy. To nadaje tym utworom autentyczności. Muzyka Klausa Schulze miota się między solidnymi erupcjami sekwencyjnych bloków, chłodem "kosmische music" jak i wycieczkami do krautrockowej przeszłości. Często Schulze sięga po atonalne motywy znane z jego pierwszych, prawdziwie bezkompromisowych albumów. Mimo iż owe taśmy mocno zostały nadszarpnięte zębem czasu, ta muzyka cały czas brzmi świeżo. Ten album to też zapowiedź większego zestawu bootlegów artysty. Jakość nie powala, za to brzmienia i atmosfera prawdziwie porywa. Można się niczym w kapsule czasu przenieść w przeszłość i posmakować klasycznej elektroniki w najlepszym wydaniu.

  R. M.

  Dostępność: Chwilowo brak | nośnik: 2LP


  114,92 zł
 • Rigel Centaurus | Atlas Coelestis

  Rigel Centaurus | Atlas Coelestis

  Super cena
  Rigel Centaurus to kawał wyrafinowanej elektroniki. Stojący za tym projektem Rosjanin, Andrey Hlybov kieruje się ku kosmicznej przestrzeni. To właśnie w kosmosie rozgrywa się cała dramaturgia tych nagrań. Hlybov tworząc owe szalenie atmosferyczne pejzaże, stara się ukazać szereg zjawisk, procesów i katastrof niewidocznych dla ludzkiego oka. Mamy zatem i wybuch supernowej, jest też i bezwładny dryf w pozbawionej grawitacji, kosmicznej przestrzeni. Słychać iż dla Hlybova, sekwencyjna elektronika jest pewnym balastem. Dlatego rzuca go on i daje się ponieść własnej fantazji. Rigel Centaurus zapodaje gigantyczną dawkę sferycznego ambientu, który w swym natężeniu zmienia się niemal w biały szum. W jego muzyce owe ambientowe loty, przypominają też i psychodeliczne acid tripy z tym iż zostały zaaranżowane na nowoczesne instrumentarium. Takie kompozycje jak "Zero Gravity (We Are Alone Here)" czy też "Reflected Radio Signal" jedynie wzmagają poczucie obcowania z ta nieodgadnioną przestrzenią.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr

  43,89 zł
  29,00 zł
 • Rigel Centaurus | Galactic Center

  Rigel Centaurus | Galactic Center

  Super cena
  Rosyjski projekt Rigel Centaurus, nadaje z Ziemi. Jednak te sygnały emitowane są w kosmiczną przestrzeń, po to by dokonywać jej obserwacji i sondować ów niezmierzony obszar. Album Galactic Ceneter jest właśnie takim obrazem odległej galaktyki. Nie dość że jest ona poza zasięgiem ludzkiego wzroku, to posiada też własne systemy planetarne. A co jeżeli na niektórych z nich istnieje życie? To już myślenie w kategoriach science-fiction, jednakże doskonale wpływa ono na dźwiękowy świat wykreowany na Galactic Center. Andrey Hlybov, stojący za nazwą Rigel Centaurus, nasycił te kompozycje lejącymi się, panoramicznymi obrazami. Zupełnie pozbawił swoich kompozycji sekwencyjnych tekstur, skupił się na sondowaniu przestrzeni i na plastycznej jej wizji. Dominuje iście kosmiczny ambient, który z czasem coraz bardziej intensyfikuje się. Brzmienia stają się bardziej nasycone, są mocniejsze i pełniejsze. Ta zaszumiona przestrzeń płynie w swym bezwiednym dryfie, będąc zupełnie poza prawami grawitacji. Daleko jej do minimalizmu dzieł Briana Eno, bliżej za to do psychodelicznych doznań. Bardzo udany album, który łamie prymat sekwencyjnej elektroniki do dźwiękowego opisu kosmosu.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr

  43,89 zł
  29,00 zł
 • Rigel Centaurus | One Year on Numbia 32

  Rigel Centaurus | One Year on Numbia 32

  Super cena
  Rigel Centaurus na płycie One Year Of Numbia 32, odwiedza planetę Numbia. Ten wymyślony ląd doczekał się nie tylko rozbudowanego konceptu, ale i ciekawej ścieżki dźwiękowej. Wedle tej opowieści Numbia porusza się wolno po epileptycznej orbicie. Jej obrót wokół Słońca trwa 500 lat. Zbliżając się do gwiazdy to co żywe, odradza się. Wraz z oddalaniem się ponownie zamiera. Cztery kompozycje oznaczone odpowiednio porami roku, od wiosny do zimy, obrazują cykl życia i śmierci na planecie Numbia. Andrey Hlybov sięgając po ów zwarty koncept, ponownie nasycił to wszystko intrygującą muzyką. Mimo iż wiosna i lato obrazują życie, tempo to jednak Rigel Centaurus chłodzi dźwięki niemal o każdej porze roku. Statyczne tła robią co prawda wrażenie, jednak po dłuższym słuchaniu trudno nie uniknąć pewnej monotonii. Zwarta i monolityczna całość, skonstruowana została tak aby nie dostała się tam odrobina powietrza, która bardziej ożywiłaby ów materiał. W sumie to udany album, jednak w porównaniu z innymi wydaje się dosyć podobny. Czyżby Rigel Centaurus wpadł we własną pułapkę?

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr

  43,89 zł
  29,00 zł
 • Rigel Centaurus | Habitable Zone

  Rigel Centaurus | Habitable Zone

  Super cena
  Rigel Centaurus dryfuje w kosmicznej przestrzeni. Takie wrażenie można odnieść słuchając wydanej w 2012 roku płyty Habitable Zone. Kanawą opowieści jaką tym razem utkał Andrey Hlybov była decyzja ludzi o opuszczeniu swojej "kolebki życia" i udanie się w nieznaną przestrzeń, poza jej granica. Owa fantazja w duchu science-fiction, mimowolnie wyzwala muzyczny nastrój całości. Mamy zatem silnie fosforyzujące i przesuwające się z wolna obrazy. Dominuje tu rzecz jasna ambientalny chłód, podrasowany dyskretnymi dronami oraz dźwiękowymi ekscesami. Te głębokie przestrzenie ukazują też potęgę kosmosu. Co stało za decyzją o opuszczeniu Ziemi: kryzys, przeludnienie, wojenna zagłada czy też zwykły kaprys i ciekawość? Rigel Centaurus nie daje odpowiedzi na te pytania, funduje za to kosmiczne suity w ambientalnej osnowie. Jednak daleko Hlybovowi do rozbuchanych aranżacji w duchu art rocka. Jego muzyka ma zdecydowanie minimalistyczny odcień, przy pomocy niewielkiej acz nasyconej dźwiękami magmy, osiąga moc prawdziwej energetycznej transmisji. I owego paliwa jest wystarczająco dużo, aby napędzić ów wehikuł.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr

  43,89 zł
  29,00 zł
 • Rigel Centaurus | Into Infinity

  Rigel Centaurus | Into Infinity

  Super cena
  Rigel Centaurus w nieustannej podróży przez międzygwiezdną przestrzeń. Album Into Infinity skupiony jest na zjawisku komet. Stojący za tym projektem Andrey Hlybov, bada ich ruch, życie ale też obserwuje kosmiczne katastrofy jak i ciemną symbolikę stojącą za nimi. Mimo tego jednak naukowy koncept bierze tu górę. W tym duchu utrzymana jest też muzyka jaka wypełnia album Into Infinity. Mamy zatem bezwładny kosmiczny ambient, niemrawe odpryski w duchu niemieckiej "kosmische musik" z lat 70-tych. Oprócz tego Hlybov nieustannie wplata w swoje kompozycje dronowe pomruki, owe nisko strojone dźwięki niejako pogłębiają ich wymiar i przestrzeń. A ta nieustannie skupiona jest na kosmicznej tematyce. W ten oto sposób dostajemy kolejną płytę która jawi się czymś więcej niż tylko muzyka tła. Stoi bowiem za nią naukowy traktat, jak i znakomita ścieżka niczym do filmu o tematyce science fiction.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr

  43,89 zł
  29,00 zł
 • WMRI, Wandering Wind | Luminutopia

  WMRI, Wandering Wind | Luminutopia

  Super cena
  Wandering Wind i WMRI, czyli Mike Winchester wespół z Anną Riet. Album Luminotopia który wypełnia 5 długich kompozycji, to suma pewnych ich muzycznych fascynacji. Okazuje się iż tytułowa Luminotopia to kraina leżąca na peryferiach wyobraźni. Muzyka okazuje się być intymną podróżą na ów niezbadany ląd. Skąpana w melancholijnych barwach łączy w sobie takie estetyki jak: ambient, new age oraz klasyczną elektronikę. Obydwoje z wolna prowadzą tajną grę z wyobraźnią, Mike Winchester i Anna Riet nie starają się zaskakiwać. Ich podróż ma coś z atmosfery sennych majaków, podszyta jest pewnym strachem ale też i pięknem. Niczym kadry z filmu noir, owe obrazy niespiesznie się przesuwają pozostawiając po sobie melancholijną, zadumaną atmosferę. Na wielki plus można zaliczyć fakt iż Wandering Wind i WMRI, starają się uciec od "berlińskich klimatów". Natchnienia szukają gdzie indziej i ów trop jest nad wyraz udany.

  Rober Moczydłowski

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr

  43,89 zł
  29,00 zł
 • SIJ, WMRI | Nightwave

  SIJ, WMRI | Nightwave

  Super cena
  Sij & WMRI, na tę nazwę powinni zwrócić uwagę ci którym nie straszne jest mierzenie się z awangardowymi formami muzyki elektronicznej. Trio w składzie Vladislav Sikach, Mike Winchester i Anna Riet, podąża w kierunku odwrotnym wobec natchnionych elektronicznych form. Jeżeli owo natchnienie tu dotarło, to raczej od tej "ciemnej strony". Trio manifestuje tu przywiązanie do dosyć abstrakcyjnej materii dźwiękowej. W poszukiwaniach Sij & WMRI łatwo zauważyć drenowanie takich terytoriów jak: dark ambient, drone music, elektronika i noise. Ów hałas jest jednak podskórny, nie wypełnia całości a jedynie drażni gdzieś w tle. Sam album jest odważną próbą zmierzenia się z owymi "mrocznymi materiami" i jest to próba udana. Co prawda Nightwave nie wywraca rzeczywistości na drugą stronę, jednakże te wizje z pogranicza onirycznych wzlotów i sennego koszmaru mają w sobie coś niezwykle kuszącego.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr

  43,89 zł
  29,00 zł
 • SIJ | Fragments of Memories

  SIJ | Fragments of Memories

  Super cena
  SiJ za którym stoi Vladislav Sikach to kolejny projekt z wytwórni USC, który penetruje rejony muzyki dark ambient. Jak sam określa tę muzykę Vladislav Sikach, to dźwięki utkane ze wspomnień. Ciemne majestatycznie przesuwające się warstwy, co i raz roztapiają się w owej chłodnej przestrzeni. Poszczególne utwory tworzą rodzaj czarnobiałych puzzli, które umiejętnie ułożone, stają się monumentalnym obrazem. Jednakże aura tej muzyki pasuje najbardziej do jesiennych szarug. Ich zamglone i nieco odrealnione brzmienia idealnie korespondują z ową melancholijną zadumą. Vladislav Sikach nie ma póki co stawać w szranki z mistrzem gatunku, Lustmordem. Jego muzyka nie tchnie piekielną, opentańczą atmosferą. Raczej kreśli on dyskretne cienie, ta smętna całość przypadnie do gustu wszystkim znękanym bólem istnienia bądź z alergią na słoneczne dni.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr

  43,89 zł
  29,00 zł