Napisz do nas
   


Kategorie

NAJBLIŻSZA WYSYŁKA:

poniedziałek 3 października
czwartek 6 września

S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2322 wydawnictw w ofercie
1844 dostępnych natychmiast
32539 próbek utworów
2003 recenzji płyt
19004 zrealizowanych zamówień
4152 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Generator.pl

(2354 albumy)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Yarek | Berlin Ratusz

  Yarek | Berlin Ratusz

  Yarek rozwija skrzydła na zachodnim rynku. Płyta Berlin Ratusz z zapisem świetnego koncertu z Berlina, to doskonała wizytówka polskiego artysty. W tych 10 kompozycjach, Yarek pokazuje się jako niezwykle progresywny artysta. Estetyka "berlin school" wydawała się dla niego za ciasna. Album zyskał motoryczną, rytmiczną moc której bliżej do estetyki techno i trance. Być może i miejsce koncertu tego wymagało, bo Berlin to kolebka awangardowego techno. Poza tym rytmicznym żywiołem, Yarek ze swadą sampluje mocne, rockowe gitary odpowiednio doładowując nimi swoją muzykę. Kapitalnie to wszystko uzupełnia głos Łukasza Kołakowskiego. Jego wokale utrzymane są w bliskowschodnim, arabskim klimacie, z resztą jedna z kompozycji o wymownym tytule Minaret, sama wiele tłumaczy. Czyżby to kolejny ukłon w stronę Berlina, miasta kosmopolitycznego w którym nie brakuje muzułmańskich imigrantów? Ta płyta zrywa z wizerunkiem Yarka jako kontynuatora szkoły berlińskiej, a ukazuje go po prostu jako poszukującego artystę.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr


  48,35 zł
 • Projekt Gamma | One Day

  Projekt Gamma | One Day

  Projekt Gamma i stojący za nim Uwe Breimer oraz Volker Flottman podsumowują lata 1991-1993. To raptem epizod, ale warto zawiesić ucho na tym materiale. 10 Nagrań tu zamieszczonych, utrzymanych jest w delikatnych, pastelowych nastrojach. Dla artystów ważne jest brzmienie tej muzyki. Projekt Gamma stawia na komunikatywność, mimo całego arsenału elektronicznych maszyn, muzyka nie brzmi w żaden sposób syntetycznie. Jest wręcz odwrotnie, poszczególne kompozycje mają wygładzone kontury i wyszlifowane brzmienie. Projekt Gamma prezentuje zatem to "ludzkie" spojrzenie na elektronikę, pozbawiając ją tego "chłodu" z jakim jest kojarzona. Nie ma zatem tu wielkich odkryć czy próby zmieniania biegu historii. Jest za to rzetelne spojrzenie na własną twórczość i próba pokazania osobistych emocji. Całkiem udana.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr


  61,79 zł
 • Projekt Gamma | Impressionen

  Projekt Gamma | Impressionen

  Projekt Gamma na płycie które jest dla nich początkiem podróży po elektronicznych ścieżkach. Uwe Breimer i Volker Flottman zdecydowali się pokazać światu wyjątkowo nostalgiczne, dźwiękowe ścieżki. Sam tytuł wszak zobowiązuje, okładka będąca niczym impresjonistyczny obraz no i muzyka. Utwory na płycie Impressionen pomyślane zostały właśnie jako dyskretne, dźwiękowe obrazy. Wszystkie są nieco zamglone, jakby inaczej oświetlone i mogą śmiało funkcjonować jako odpowiedniki ich malarskich dzieł. Kontury tych kompozycji nie mają zatem wyraźnych granic. Z bliskiej odległości rozmazują się, dopiero gdy im się przyjrzeć z oddali, nabierają wyraźniejszych kształtów. Projekt Gamma idealnie igrają z wyobraźnią słuchacza, dyskretnie wyświetlając mu ów "nierzeczywiste obrazy rzeczywistości". Zamglone pejzaże które tylko wzmagają ów nostalgiczny i nastrojowy ton. Jeden z utworów Panorama, został wykorzystany jako tło w radiowej ramówce. Świetny debiut który nie stracił nic ze swej siły i magnetyzmu.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  61,79 zł
 • Projekt Gamma | Traveler of the Universe

  Projekt Gamma | Traveler of the Universe

  Projekt Gamma na albumie The Traveller of the Universe inspiruje się dosyć osobliwym okresem z końca lat 80-tych i początku 90-tych. Ówczesne brzmienie Tangerine Dream ciążyło ku estetyce popowej z domieszką new -age, rocka i techno. Mimo pewnych kalek które ewidentnie tu słychać, Projekt Gamma wpuszczają tu nieco powietrza i przestrzeni. Płyta The Traveller of the Universe w ich odczuciu miała być porcją muzyki kosmicznej. Zapuszczanie się w ów "kosmos" dźwięków, miało być swoistym jego sondowaniem. Właśnie te "sferyczne brzmienia" nadają tym nagraniom specyficznej lekkości. Jednakże daleko im do muzycznych abstrakcji. Ów "kosmos" widziany jest raczej z Ziemi, poprzez teleskopy i odbierany z fotografii wykonywanych przez sondy kosmiczne. Projekt Gamma znaleźli niezły balans między nośnym elektronicznym popem a muzyczną przestrzenią. To całkiem zręczny miraż, którego też i przyjemnie się słucha.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  61,79 zł
 • Projekt Gamma | Power of Life

  Projekt Gamma | Power of Life

  Projekt Gamma rozszerza swoje pole rażenia. Wydany w 2001 roku album Power Of Life, jawi się istnym katalogiem elektronicznych stylów. Ta próba aranżacji syntetycznej muzyki, owocuje wielce wysmakowaną całością. Uwe Breimer i Volker Flottman postawili na totalny free style. Ich muzyka nie poddaje się prostemu szufladkowaniu, raczej stara się uchwycić te style które kształtują światek muzyki elektronicznej. Mamy zatem i techno bity, ambientalne smugi, coś z pompatycznego stylu Vangelisa vide kompozycja Story Of Vangelis, jak i modną tematykę new age doprawioną ambientalną głębią. Wyszła z tego pozycja, która w założeniu ma trafić w gusta "elektronicznych wyjadaczy". I na dobrą sprawę ów wymóg został tu spełniony. Album dobry na każdą okazję i co najważniejsze pozbawiony monotonni. Ów balans między muzyką do słuchania puentowaną rytmicznym transem, wyszedł całości tylko na dobre.

  R. M.

  Dostępność: Chwilowo brak | nośnik: 1CDr


  61,79 zł
 • Projekt Gamma | Traume am Meer

  Projekt Gamma | Traume am Meer

  Projekt Gamma na płycie Träume Am Mer poszedł na całość w swoich ambientalnych fascynacjach. To znakomicie ukazany wodny krajobraz. Ta ingerencja w infrastrukturę morza owocuje wysmakowaną muzyką tła. Całość niespiesznie dryfuje niczym morska toń, delikatnie angażując umysł i pobudzając go do lewitacji. Jednakże nie miałaby takiej siły przekazu gdyby nie wykorzystane dźwięki środowiskowe. Właśnie te elementy tła idealnie budują cały klimat tej płyty. Szum morza, odgłosy wyrwane wprost z tego życiodajnego akwenu. To nie żadna "strefa ciszy", ale pełne życia środowisko które tętni bogactwem życia. Bardzo udany materiał, który po raz kolejny ukazuje Projekt Gamma jako twór wybitnie eksperymentujący i poszukujący nowych form wyrazu.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr


  61,79 zł
 • Projekt Gamma | The Other Side

  Projekt Gamma | The Other Side

  Projekt Gamma w potężnej odsłonie nagrań niepublikowanych. Dwa dyski opatrzone tytułem The Other Side, to faktycznie zerknięcie w głąb archiwaliów tego duetu. Nagrania pochodzą z lat 1991-1998, cóż zatem można się o nich dowiedzieć z tych siedmiu lat. Z reguły jest tak, iż to co ukryte przed światem wydaje się być bardziej odważne niż regularne nagrania. Jednakże w wypadku zbioru The Other Side, nie ma aż takiego łamania konwencji. Na dobrą sprawę dostajemy to, do czego grupa nas już przyzwyczaiła. Mamy zatem i elektroniczne sekwencjonowanie, przestrzenie ambient i brzmienia bliskie futurystycznej aurze electro i techno. W sumie nic nowego, jednakże dużym plusem jest ilość, różnorodność i jakość tego materiału. Tym samym Projekt Gamma unikają pułapki nudy i monotonni, co i raz zaskakując słuchacza ilością i pomysłowością swoich utworów. Inna strona niby dobrze znana, ale jakże przyjemna w słuchaniu.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 2CDr


  92,68 zł
 • Projekt Gamma | Saxophon

  Projekt Gamma | Saxophon

  Projekt Gamma stwierdzili iż świat muzyki tanecznej, jest tym co ich interesuje. Przykładem tego jest seria kompaktowych EP-ek, które jawią się próbami wtargnięcia na parkiety. Jednak nie zawsze są one udane, a płytka Saxophone jest tego przykładem. Te cztery krótkie kompozycje są miksem transowej motoryki, szczypty berlińskich brzmień i saksofonowych solówek. I niestety te ostatnie pasują tu jak pięść do nosa. Nijak się mają do tanecznych bitów, brzmią niestety nieco jarmarcznie. Projekt Gamma nie za bardzo wiedzieli w którą stronę iść. Ni to techno, ni jazz, ani czysta elektronika. Przykład hybrydy która po prostu nie wyszła. Pomysł zwartych, tanecznych EP-ek nie jest zły, ale nie tym razem. Płyta ewidentnie tylko dla zagorzałych fanów "projektu".
  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1EP-CDr


  38,62 zł
 • Projekt Gamma | Insel der Ruhe

  Projekt Gamma | Insel der Ruhe

  Projekt Gamma na płytce Insel Der Ruhe penetruje świat wodnych akwenów. To tylko jeden długi utwór, chociaż jak na standardy muzyki elektronicznej może pozostawiać niedosyt. Szum fal, dźwiękowe obrazy morza i relaksacyjny spokój. Mamy coś z estetyki bliskiej technice "field recording", ale mimo wszystko bliżej tu do klasycznego, elektronicznego pejzażu. Ta muzyka ma za zadanie wprowadzić w dobry nastrój, jednakże chyba nie do końca jest to jej dane. Główna wada tkwi w ubogiej ilości materiału muzycznego. Te 11 minut mija szybciej niż można przypuszczać. Na dobrą sprawę trudno widzieć tu większy sens, wydawania tego typu muzyki w takim formacie. Szkoda iż Projekt Gamma nie zdecydowali się na pełnowymiarowy album, bo tu mamy tylko na krótko pobudzoną wyobraźnię. Efekt niestety nieco słaby, bo krótki. Niczym refleks światła, błyska i szybko mija,

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1EP-CDr


  38,62 zł
 • Projekt Gamma | Elektric Voyage

  Projekt Gamma | Elektric Voyage

  Projekt Gamma udanie nawiązuje do zamierzchłej elektroniki lat 70-tych, we wszelakich odcieniach. Podstawą są brzmienia sekwencyjne, pogłębione o doświadczenia z kręgu "space electronica". Uwe Breimer Volker Flottman, którzy za to wszystko odpowiadają, pokazują się jako niezwykle pojętni uczniowie Edgara Froese. Czymś co dodatkowo podkreśla unikalny charakter nagrań Projekt Gamma, jest niezwykła lotność tych brzmień. Owe dźwięki unoszą się niczym balony napełniane helem, gdyby je puścić odleciały by w przestwór. W pewien sposób dyscyplinują je rytmiczne podstawy, które zagęszczają ich strukturę. Na dobrą sprawę podobnych płyt powstało już multum, ale Projekt Gamma ma ową specyficzną "lekkość", który zdecydowanie wyróżnia się na plus. Ponadto nad Electric Voyage unosi się aura muzyki kosmicznej, bo w rzeczy samej jest to właśnie podróż na peryferia galaktyki. Udany album, dźwięki niby dobrze znane, ale jednak mające swój wyjątkowy klimat.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CDr


  61,79 zł