Napisz do nas
   


Kategorie

NAJBLIŻSZA WYSYŁKA:

poniedziałek 24 październik
czwartek 31 październik

S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2322 wydawnictw w ofercie
1844 dostępnych natychmiast
32539 próbek utworów
2003 recenzji płyt
19004 zrealizowanych zamówień
4152 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Generator.pl

(2355 albumów)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Tangerine Dream | Booster 7

  Tangerine Dream | Booster 7

  Kompilacja Booster VII na którą składają się dwa dyski i 21 nagrań, zamyka pewien etap w historii Tangerine Dream. Wraz ze śmiercią Edgara Froese, trudno oczekiwać kontynuacji, ale kto wie. Rola tej serii była szczególna, bo z jednej strony indoktrynowała tych którzy znali pobieżnie nagrania grupy, dla tych najbardziej oddanych dostarczała całkiem sporo muzycznych rarytasów, trudno osiągalnych na innych wydawnictwach. Ów zbiór, pokaźny w muzykę zwiera jej ponad dwie i pół godziny. Sam materiał jest dosyć eklektyczny, bo owa przejażdżka ma kształt sinusoidy. Sięgamy niemal i do klasycznych brzmień, taki utwór jak Tamago Yaki 2015, mógłby znaleźć się na klasycznej Phaedrze. Inna strona Booster VII to remiksy, nowa wersja A Matter Of Time bardziej nabiera cech muzyki Red Canyon, który to starał się dostosować ów utwór pod własny styl. Mamy też i nowości, jak zwykle Froese i spółka połączyli zawansowaną technologię i klasyczny, z miejsca rozpoznawalny styl. Bardzo udany album, masa muzyki której słucha się z wielką przyjemnością.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 2CD


  80,57 zł
 • Polaris | Way Out

  Polaris | Way Out

  Polaris czyli Jakub Kmieć, podbija Zachód. Album Way Out jest bez wątpienia jedną z najlepszych płyt rodzimych twórców, jaka ukazała się w zagranicznej wytwórni. Jak mówił sam artysta kompozycje powstawały długo, bo między latami 2009-2013. Jak widać artysta doskonale spożytkował ów czas. Mimo iż punktem wyjścia były "brzmienia berlińskie" ta muzyka podąża o wiele dalej. Na Way Out Polaris wyciąga wnioski z cybernetycznego świata słynnych robotów z Kraftwerk. Dominuje tu przejmujący, cyfrowy chłód, poza tym ambientalna przestrzeń jaka rozpościera się poza tym, ma coś w sobie ze statycznych pejzaży a'la Wolfram Spyra. Mimo tego Polaris zadbał też o nośność melodii, tu wzorcem były klasyczne albumy J.M. Jarre'a. Jednakże w tym gigantycznym roztworze elektronicznych brzmień, najciekawszym punktem wydaje się dociążenie tego wszystkiego elementami psychedelic trance, tak jak ma to miejsce w kompozycjach Three Suns i Taklamakan. Wydaje się iż Jakub Kmieć podchodzi do swojej twórczości bez żadnych uprzedzeń. Kapitalnie miesza ze sobą powyższe składowe, a to przełożyło się na wyjątkowo efektowną całość która rzuca na kolana. Znakomity album.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  45,91 zł
 • Patrick Kosmos | Lucid Dreams

  Patrick Kosmos | Lucid Dreams

  Patrick Kosmos dał niesamowity koncert podczas tzw. nocy spadających gwiazd. Jego miejscem były Ardeny flamandzkie. Faktycznie noc z 14-stego na 15-stego sierpnia 1998 roku musiała być prawdziwie magiczna. Mamy tu tylko dwie kompozycje, ale doprawdy niezwykłe. Tytułowy Lucid Dreams nawiązuje do tematyki "świadomego śnienia". Somnabuliczny dryf tej kompozycji, wizualizuje się iście kosmicznymi smugami i arabeskowymi fakturami. Tylko gdzieś w tle uwypukla się ów "chłód przestrzeni". Te półcienie doskonale zespalają się ze stanem który jest pomiędzy tym co realne, a tym co wytwarza podświadomość. Drugi utwór Rapa Nui utrzymany jest w etnicznej estetyce. Patrick Kosmos przemierza geograficzne granice i udaje się na Wyspę Wielkanocną. Ląd tajemniczy, fascynujący chociażby z racji tych niesamowitych posągów, których twarze zwrócone są wprost na ocean. Delikatne bicie bębnów, brzmienia egzotycznych piszczałek, kreują istny "puls ziemi". Ta wyprawa na obcy ląd, podszyta ambientalnymi przestrzeniami, to cudna ułuda folkloru wywiedziona z mroku czasu. Kapitalny artefakt tego jak etno z owego rejonu mogłoby brzmieć. Znakomity album, który jest udaną próbą godzenia eksperymentalnej niszy i szamańskiego doświadczenia.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  66,53 zł
 • Ash Ra Tempel | Friendship

  Ash Ra Tempel | Friendship

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  62,97 zł
 • Ome (Omni) | Tomek Beksiński

  Ome (Omni) | Tomek Beksiński

  Tomek Beksiński to fascynujący album, bowiem duch zmarłego samobójczą śmiercią w 1999 roku słynnego dziennikarza i radiowca, unosi się w każdej sekundzie trwania tej płyty. W skład Ome wchodzą: Rafał Błażejewski i Marceli Latoszek, niegdyś związani z zespołem Omni. Wokalnie wspomagają ich: Maciej Januszko (diaboliczny lider grupy Mech), Anja Orthodox z Closterkellera, Wojciech Waglewski z Voo Voo. Tomek Beksiński to zręczny miks przestrzennej elektroniki, mocniejszego niemal hard rockowego łojenia i klimatów bliskich estetyce art rocka. To raptem wycinek brzmień jakie Beksiński lubił i preferował. Jednak ta płyta nie byłaby taka wyjątkowa gdyby nie teksty słynnego dziennikarza. Pesymistyczne, wręcz nihilistyczne w których nie brak jego przemyśleń, odczuć względem siebie, ludzi i świata. Najbardziej niesamowitym fragmentem jest utwór Po deszczu kapitalnie zaśpiewany przez Anje Orthodox. Melancholijny, ukazujący świat po kataklizmie w którym nie ma już niemal niczego. Świetnie wypada też Januszko, który lepiej sprawdza się w utworach bliższych mocniejszej, rockowej konwencji. Waglewski zaśpiewał przejmujący Uciekam, uciekam. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do wizji tego albumu. Wspaniały pomnik wystawiony jednej z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiego dziennikarstwa. O tyle ważny że dziś już takowych autorytetów jest niestety coraz mniej, a nikt na miarę Beksińskiego się nie pojawił. Bo ten fotel chyba już do końca pozostanie pusty.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  38,44 zł