Napisz do nas
   


Kategorie

NAJBLIŻSZA WYSYŁKA:

poniedziałek 27 lutego
czwartek2 marca

S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2346 wydawnictw w ofercie
1739 dostępnych natychmiast
33070 próbek utworów
2084 recenzji płyt
21356 zrealizowanych zamówień
4304 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Generator.pl

(2352 albumy)
sortuj
według
albumów
na stronę
okres nagrania
 • Robert Schroeder | Flavour of the Past

  Robert Schroeder | Flavour of the Past

  Flavour Of The Past to płyta będąca nieznanym portretem Roberta Schroedera. Ów zbiór datowany jest na lata 90-te, czas ekspansji estetyki techno i pokrewnych stylów. Jednakże te migawki z przeszłości zachowały indywidualne piętno stylu Schroedera. Wśród tych utworów nie brakuje tych nagrywanych pod konkretne zamówienia. Takim przykładem jest otwierający całość Story Final Legacy, stworzony na potrzeby gry komputerowej sygnowanej logiem Atari. Żeby dalej podrążyć temat, Schroeder drugą wersję tego nagrania, tnąc na fragmenty oryginał i umieścił na drugiej stronie wydawnictwa kasetowego. Inną kompozycją "pod zamówienie" jest nagranie Sound, jakie zamówiła firma Seiko w której Schroeder był nawet konsultantem. Muzycznie artysta niespecjalnie zmienia swój wizerunek. Zgrzebnie balansuje między electro popem, ambintem i klasyczną elektroniką. I najważniejsze w tym wszystkim jest to, iż jego muzyka nieustannie ma ten najwyższy znak jakości.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  71,24 zł
 • Hollan Holmes | Incandescent

  Hollan Holmes | Incandescent

  Hollan Holmes dokonuje udanej syntezy klasycznej "berlin school" i muzyki ambient. To hasło które można by było rzucić na reklamowy plakat, doskonale obrazowałoby tę muzykę, i co z tego że to slogan. Po wysłuchaniu płyty Incadescent dochodzi się jednak do nieco innych wniosków, jak bowiem wyobrazić sobie "berlin school" przechrzczoną na ambientową modłę? Szkoła głębokich medytacyjnych pejzaży a'la Steve Roach, w niezwykle ciekawy sposób zasysa "sekwencyjny materiał brzmieniowy". Owe sekwencje brzmią jakby poddane były tajemniczym, widmowym rezonansom. Jest w nich przestrzeń, pewnego rodzaju powietrze dzięki którym słychać jedynie "sztywnych i schematycznych" tekstur, ale raczej ową panoramiczną głębię obrazów. Taki pułap Hollan Holmes osiąga w kompozycji Interstellar Lullaby, która osiąga i symfoniczną moc jak i nie jest ograniczona żadnymi barierami i granicami. Po prostu rozlewa się i płynie. W całym tym nieoswojonym pięknie Incadescent, to właśnie owe głębokie nurkowanie w te panoramiczne przestrzenie, dostarcza największych przyjemności.

  R.M.

  Dostępność: Chwilowo brak | nośnik: 1CD


  47,82 zł
 • Hollan Holmes | Phase Shift

  Hollan Holmes | Phase Shift

  Album Phase Shift z 2013 roku, jest trzecim w dorobku Hollana Holmesa. Ów amerykański artysta całkiem zręcznie korzysta z bagażu doświadczeń innych wykonawców. Płyta Phase Shif w swej wielowymiarowej strukturze splata w sobie trzy wątki: klasycznej elektroniki, ambinetu i muzyki eksperymentalnej. Mamy zatem i rozległe, niemal filmowe pejzaże w Lost Memories. Hollan Holmes udanie wykorzystuje też brzmienia dronu, dźwięku o piekielnie niskich częstotliwościach który działa zdecydowanie psychoaktywnie. W takich fragmentach jak chociażby Motrogeneza, objawia się to z lekka psychodeliczną aurą. Jednak osią tego albumu jest monumentalna, trwająca ponad 30 minut kompozycja tytułowa. Jest w niej coś z kosmicznej aury, dryfowania po orbicie na której nie obowiązują prawa grawitacji. Ten epos poświęcony został Neilowi Armstrongowi, pierwszemu człowiekowi na Księżycu. W rzeczy samej Phase Shift okazuje się być znakomicie wyważoną pozycją, która pogodzi fanów klasycznej elektroniki i tych ceniących bardziej zaawansowane dźwiękowe eksperymenty.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  47,82 zł
 • Hollan Holmes | The Spirits of Starlight

  Hollan Holmes | The Spirits of Starlight

  Hollan Holmes, wierny uczeń Steve'a Roacha, chyba w pełni okazuje się nim być. Płyta The Spirits Of Starlight ponownie przynosi potężną dawkę ambientowej elektroniki. Amerykanin rezygnuje z "berlińskich sekwencji", idzie za to w kosmiczną przestrzeń. Jego czyste, elektroniczne struktury strzelają niczym neurony w mózgu. Owe tła tlą się i migoczą, ale nokautują też i chłodem. To zimno dobiega z kosmicznego wymiaru, bo płyta The Spirits Of Stralight jawi się właśnie taką podróżą w nieznane. Ten chłód związany też jest z gigantyczną przestrzenią, jaką Hollan Holmes stara się ogarnąć na tej płycie. Niczym astronauta przemierza ów bezmiar, snując dźwiękowe opowieści. Ten statyczny spokój przechodzi w stan głębokiej medytacji, podczas której można wnikać w ten kosmiczny porządek. Dostajemy zatem wysmakowane, ambientowe poematy które zdają się trwać. Z tej przestrzeni powrót do rzeczywistości okazuje się dosyć długi i bolesny. Znakomity materiał.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  47,82 zł
 • Hollan Holmes | The Farthest Fringes

  Hollan Holmes | The Farthest Fringes

  Album The Farthest Frings to udana kontynuacja debiutanckiej płyty A Distant Light. Tam Hollan Holmes objawił się jako niezwykle pojętny uczeń Steve'a Roacha. Jednak na płycie The Frathest Frings, skręca w nieco innym kierunku, bo na Berlin. Muzyka nie jest taka monochromatyczna i monotonna jak na debiucie, więcej w niej życia i ruchliwości. Holmes ze swadą zapodaje umiejętnie konstruowane sekwencyjne bloki, ale jednocześnie stara się napowietrzać je ambientowymi przestrzeniami. Tak dzieje się chociażby w utworze The Sentinel, który przyjmuje format kosmicznej symfonii o filmowym posmaku. W kompozycji tytułowej The Farthest Fringes Hollan Holmes rozwija pozornie statyczne tła, budując przy tym podskórne napięcie, niczym w soundtracku do dobrego thrillera. Ogólnie wychodzi z tego bardzo interesująca muzyka, co prawda bardziej utrzymana w sekwencyjnych barwach, ale nie brak w niej też ambientowego oddechu.

  R.M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  47,82 zł
 • Hollan Holmes | A Distant Light

  Hollan Holmes | A Distant Light

  Hollan Holmes, czyżby konkurent dla Steve'a Roacha? Wszak ów debiutancki album A Distant Ligt, wyprodukował sam Roach. Nie jest to bynajmniej przypadek, Holmes próbuje dostroić się do muzycznej filozofii swojego słynnego mentora. Płyta A Distant Light to ambient najczystszej wody. Co prawda w takich kompozycjach jak Wellspring czy Malus pobrzmiewają echa sekwencyjnych motywów, ale to raczej wyjątki. Większa część tego materiału to kreowane z iście koronkową precyzją, odległe, kosmiczne przestrzenie. Jest w nich coś z ducha "kosmische musik", bowiem Holmes łapie ten sam bezwładny dryf. Jednakże dla niego samego kreślenie tych przestrzeni, jest egzorcyzmowaniem własnych demonów. Hollan Holmes traktuje swoją muzykę jako terapeutyczną tratwę ratunkową, ucieka w głąb tych przestrzeni by uciec przed samym sobą i światem. A jaka tajemnica się za tym kryje, to się dopiero okaże. Póki co znakomita ambientowa podróż w głąb własnej jaźni.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  47,82 zł
 • Katod | 7Cats

  Katod | 7Cats

  Super cena

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  19,93 zł
 • Fryderyk Jona | Quantize Me

  Fryderyk Jona | Quantize Me

  Fryderyk Jona na płycie Quantize Me skręca w kierunku sekwencyjnej elektroniki i ambientu. Na debiutanckim albumie Wind Experience dryfował nieco w stronę psychodelii a'la Pink Floyd. Tutaj dominują sekwencyjne tekstury wzbogacane ambientalnymi przestrzeniami. Nie trudno zorientować się iż istotny wpływ na kształt kompozycji z Quantize Me, miała muzyka Klausa Schulze. Jona podobnie jak niemiecki mistrz, nie boi się używać syntezatora Mooga i traktować go jako instrumentu solowego. Z pośród tych leniwie płynących sekwencyjnych pejzaży, bardziej wyróżnia się nieco transowy Nonsynthetic Mind, który jest tu najkrótszą kompozycją. Fryderyk Jona balansuje zatem między klimatyczną elektroniką, ambientalnym chłodem, nostalgicznymi wtrętami z przeszłości. Mimo pewnych podobieństw, szuka on własnego stylu. Mimo tego Quantize Me bazuje na tematach które zostały przewałkowane wzdłuż i wszerz, zwłaszcza w stylu w którym powiedziano już niemal wszystko. Mimo tego Quantize Me jest miłym prezentem dla fanów berlińskiej elektroniki.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  51,94 zł
 • Fryderyk Jona | Wind Experience

  Fryderyk Jona | Wind Experience

  Fryderyk Jona to kolejny Polak który próbuje "podbijać Zachód". Robi to jednak w dosyć skromnym zakresie, poprzez własną wytwórnię Synth Musik. Album Wind Experience wydany w 2014 roku, jest pierwszym w dorobku Jony. Muzyka utrzymana jest w sekwencyjnych barwach, syntetyczne fale, przetykają się z brzmieniami psychodelicznymi w duchu Pink Floyd z ich bardziej poszukującego okresu. Jednak owe wzloty puentują syntetyczne tekstury, które wybrzmiewają w transowym zapamiętaniu. Fryderyk Jona pokłonił się nisko takim klasykom nurtu jak: Tangerine Dream i Klaus Schulze. Skręt w kierunku rockowej psychodelii nieco ożywia ten materiał, nie skazując go na meandry monotonni. Mimo tego niełatwo odkryć, iż Fryderyk Jona bazuje na dosyć ogranych schematach. Na plus wyróżnia się brzmienie, dosadne, mocne i krystalicznie czyste. Udany prezent dla fanów "berlin school", ale obawiam się że tylko dla nich.

  R. M.

  Dostępność: Towar w magazynie | nośnik: 1CD


  51,94 zł

 • 92,16 zł