Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Klaus Schulze (Wahnfried) | Miditation

powrót

56,87 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Fani wiedzą doskonale iż pseudonim Richard Wahnfried przywdział na pewien czas Klaus Schulze, który zrealizował kilka znakomitych albumów. Warto zatem sięgnąć po ten album z 1986r, tym bardziej iż długi czas był on niedostępny na rynku. Nowa szata graficzna i zremasterowany dźwięk impuls by włączyć go do domowej płytoteki.
  • Miditation (25:33)
  • Midiattion (29:28)

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.

Klaus Schulze i jego alter ego, nie gorsze a po prostu nieco inne. Czy to ucieczka przed balastem własnych dokonań, czy też próba poeksperymentowania? Faktem jest iż albumy sygnowane ksywką Richard Wahnfried, nastawione są na penetracje delikatniejszej i bardziej akustycznej części fonosfery. Wydany w 1986r album zawiera jedynie dwie długie kompozycje, te blisko pół godzinne nagrania to żadne novum w muzyce niemieckiego mistrza. Jednak wsłuchując się w brzmienie płyty Miditation czuć, że Schulze tworzy jeszcze bardziej impresjonistyczne obrazy. Wymownym faktem jest to, że na tym albumie zagrał Steve Jolliffe, jakby nie było muzyk związany na krótko z grupą Tangerine Dream. To spotkanie dwóch byłych członków tej formacji, przyniosło ciekawy efekt. Jolliffe zagrał na flecie, którego brzmienie Schulze podkreślił delikatnymi elektronicznymi plamami. Zrezygnował z charakterystycznych dla niego solówek na syntezatorach, by faktycznie stworzyć kojącą i medytacyjną aurę. Dźwięki sitaru podkreślają ów metafizyczny ton tego albumu. Dwa długie utwory wprawiające w nastrój zawieszenia między snem a jawą. Nowa szata graficzna, w pełni cyfrowo zremasterowany dźwięk sprawiają iż po latach nieobecności na rynku, album Miditation staje się łakomym kąskiem. Szkoda tylko że brak tylko jakichś bonusów, ale dobre i to.

R. M.
Tagi albumu:

Klaus Schulze (Wahnfried) | Miditation

,

Mig

,

Klaus Schulze

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk