Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Lamp | The Three Towers

powrót
69,45 zł
38,00 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Efemeryczny duet który został stworzony przez Michaela Shipway'a i Gartha Jonesa (Lamp). Okładka i tytuł budzą rzecz jasna skojarzenia ze słynną trylogią Władca Pierścieni, Tolkiena. Ale w sumie to porcja znakomitej muzyki z pogranicza elektroniki i art rocka.
  • The Tower of Breganze - [20:19]
  • The Tower of Aurumshade - [17:51]
  • The Tower of Diameter - [19:28]

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.

Jeżeli ktoś po płycie The Three Towers duetu Lamp, oczekuje quasi symfonicznych klimatów ala Enya, może się zawieść. Ten efemeryczny duet tworzą Miachel Shipway i Garth Jones. Ten pierwszy to członek zespołu VoLt, Jones to z kolei uznany gitarzysta. Mimo oczywistych nawiązań do tej najmroczniejszej części Władcy Pierścieni (w oryginale Dwie Wierze), całość ma inny posmak. To przede wszystkim dosyć pogodna i w sumie piękna muzyka. Trzy utwory odpowiednio zatytułowane The Tower Of Breganze, The Tower Of Aurumshade i The Tower Of Diameter, to muzyka z pogranicza rocka i elektroniki. Rzecz w tym że Shipway i Jones idealnie zbalansowali oba style, uzyskując ich optymalną wypadkową. Bogate sekwencyjne tekstury idealnie korespondują z rockową, nieraz i drapieżną gitarą Jonesa. Te wielowątkowe utwory są na tyle doskonale zaaranżowane i zagrane, iż faktycznie nie sposób się tu nudzić. Michael Shipway tworzył kluczowe sekwencje do każdej kompozycji. W celu uzyskania jak najlepszego efektu zastosował sekwencery Cirklon Sequentix, Oasys, ale też i syntezatory Voyager. Jones pozostał wierny swoim Fenderom Stratocasterom i na nich zagrał wszystkie gitarowe partie. Świetny materiał którego słucha się z niekłamaną przyjemnością.

R. M.
Tagi albumu:

Lamp | The Three Towers

,

Groove Unlimited

,

Lamp

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk