Michael Stearns

Morning Jewel

75,89 zł

Michael Stearns | Morning Jewel

Tagi albumu: Michael Stearns | Morning Jewel, Groove Unlimited, Michael Stearns, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

AUTOR Michael Stearns
PRODUCENT Groove Unlimited
NUMER GR-039
ROK WYDANIA 1979
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 003380
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

Morning [27:15]
Jewel [23:08]

Opis


Długo poszukiwana pozycja z dyskografii Michaela Stearns'a, za sprawą holenderskiej Groove Unlimited, jest niemal na wyciągnięcie ręki. Pionierska dla muzyki atmosferycznej, jak i techniki "field recording".
Groove Unlimited to nieoceniona sprawczyni reedycji starszych pozycji z dyskografii mistrza ambientu z USA. Holenderski label z zapałem przypomina jego klasyczne dokonania. Pochodzący z 1979r album Morning Jewel od wielu lat był obiektem kolekcjonerskich poszukiwań. Stearns wyłożył tu niejako podstawowe założenia, jakie kierowały jego muzyką. Korzystał z modularnego, analogowego syntezatora należącego do jego przyjaciela, Kevina Braheny'ego. Płyta podzielona jest na dwie kompozycje, pierwsza Morning osnuta jest wokół dźwięków pochodzenia terenowego. Liczne podróże Stearns'a sprawiły iż przy pomocy miniaturowego sprzętu, zaczął on rejestrować dźwięki go otaczające w danej chwili. Tu słyszymy nagrania z pustyni wokół Tuscon w stanie Arizona, jak i nadmorskiej miejscowości w Meksyku. Druga Jewel to próba wykreowania ulotnej atmosfery w duchu ambientowego minimalizmu. Co ciekawe Brian Eno na albumie Thursday Afternoon, podobnie zbudował dźwiękową przestrzeń. Świetne wprowadzenie w świat amerykańskiego mistrza, choć Morning Jewel jest dziełem wysoce eksperymentalnym.

R. M.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 1 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas