Michael Stearns

Plunge

95,30 zł

Michael Stearns | Plunge

Tagi albumu: Michael Stearns | Plunge, Groove Unlimited, Michael Stearns, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

AUTOR Michael Stearns
PRODUCENT Groove Unlimited
NUMER GR-037
ROK WYDANIA 1986
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 002792

Lista utworów

Splash [3:34]
Two Memories [3:26]
Penguins on Mars [4:35]
Dark Passage [4:38]
Space Grass [4:19]
Tickle [1:46]
Entry [4:00]
Plunge [5:21]
Whoosh! [7:15]
Bell Tear [1:50]
Exit [2:20]
Loose Ends [0:59]

Opis


Na płycie Plunge Michael Stearns prezentuje się z zupełnie innej strony. Na albumie przeważa akustyczne instrumentarium i zamiast ambientowych plam, mamy niemal jazzowe inklinacje.
Plunge wielbicieli Stearns’a może wprawić w niezłą konsternacje. 12 kompozycji zaskakuje na polu kreacji z dźwiękiem. Ambientowy mistrz skręca tu bowiem w innym kierunku. To nie terenowe zapisy chwili, niekończące się ambientalne wstęgi czy awangardowe eksperymenty. Plunge to przede wszystkim barwne i dosyć ekspresyjne kompozycje. Gitary, saksofon, flety, skrzypce, Stearns brzmi niemal jak rasowy, jazzowy big band. Nie brak i elektroniki, lecz ona tonie w gąszczu akustycznego zgiełku. Dosyć ekspresyjne są te utwory, zawieszone na granicy jazzu i rocka. I co ciekawe, Stearns nie traci w nich swojej tożsamości, a jednocześnie są one okazją do poszerzenia słownika muzycznej ekspresji. Okres w którym powstawała ta płyta, był też dla Stearns’a czasem flirtów z muzyką filmową i tworzeniem dźwiękowych ścieżek. Plunge też odwołuje się do owej filmowej ekspresji, poszerzając horyzonty tej ciekawej płyty. Warto się przemóc i wsłuchać w nią.

R. M.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 1 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas