Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Paul Ellis, Craig Padilla | Echo System

powrót
69,45 zł
38,00 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Paul Ellis i Craig Padilla łączą siły, by w barwach Groove Unlimited wydać wspaniały hołd dla mistrzów elektroniki sekwencyjnej lat 70-tych XX wieku, Echo System. Znać od razu, iż muzyka asów Szkoły Berlińskiej to raptem punkt wyjścia i główne źródło inspiracji dla duetu; Echo System rychło pozwala Słuchaczowi stanąć oko w oko z asocjacjami, których dotąd jeszcze nie miał. Chociaż sam sposób konstruowania i aranżowania kompozycji w jednoznaczny sposób kojarzy się z typową okołoberlińską elektroniką, realizacja całości i zabarwienie poszczególnych utworów wymykają się udanym porównaniom i klasyfikacjom; Echo System po prostu trzeba "przeżyć na własnej skórze", do czego zachęcam.
  • Echo System 16'13
  • Windy Plains 07'16
  • Writing on Water 08'07
  • Shanti 10'30
  • Shadowlands 07'41
  • Everybody's Sky 07'58
  • Death of an ARP 14'13

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.

Paul Ellis i Craig Padilla łączą siły, by w barwach Groove Unlimited wydać wspaniały hołd dla mistrzów elektroniki sekwencyjnej lat 70-tych XX wieku, Echo System. Znać od razu, iż muzyka asów Szkoły Berlińskiej to raptem punkt wyjścia i główne źródło inspiracji dla duetu; Echo System rychło pozwala Słuchaczowi stanąć oko w oko z asocjacjami, których dotąd jeszcze nie miał. Pełne, okrągłe brzmienie utworu tytułowego od razu pozwala wyobrazić sobie wielowymiarowe leśne labirynty zawieszone gdzieś w otchłani porowatego, wapiennego snu - jak to często bywa u Paula Ellisa, utwór z biegiem czasu nabiera atrakcyjności, gdy pojawiają się doprawdy zmysłowe akordowe harmonie, świetnie moim zdaniem korespondujące z nastrojem obrazów symbolisty Odilona Redona. Windy Plains to posuwisty, podminowany specyficznym żalem utwór, w którym jednak oczekiwane przez cały czas beaty nie dochodzą w ogóle do głosu, pozostajemy tu na poziomie podskórnego niepokoju i przejęcia nadciągającą burzą. Writing on Water jest interesującą syntezą podwodnego ambientu i "przytłumionej", nadciągającej sekwencyjnej nawałnicy. Shanti to znów przede wszystkim zmysłowe pochody sekwencyjne i interesująco modulowane sola - Dziwny ogród Józefa Mehoffera byłby znakomitą ilustracją do tej niepokojąco onirycznej, hipnotyzującej muzyki. Shadowlands jest najbardziej abstrakcyjną pozycją na krążku, natomiast Everybody's Sky to przede wszystkim genialna polifoniczna elektroniczna fuga, której fraktalowo rozedrgane brzmienie nieco może skojarzyć się ze sposobem gry Keitha Emersona. Finał, Death of an ARP, to natychmiast wpadająca w ucho, a przy tym tak przecież niecodzienna melodia, przywołująca na myśl nastroje tak chętnie i umiejętnie wyczarowywane przez Wolframa Spyrę (niejednokrotnie z towarzyszeniem Pete'a Namlooka). Chociaż sam sposób konstruowania i aranżowania kompozycji w jednoznaczny sposób kojarzy się z typową okołoberlińską elektroniką, realizacja całości i zabarwienie poszczególnych utworów wymykają się udanym porównaniom i klasyfikacjom; Echo System po prostu trzeba "przeżyć na własnej skórze", do czego zachęcam.

I. W.
Tagi albumu:

Paul Ellis, Craig Padilla | Echo System

,

Groove Unlimited

,

Paul Ellis

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk