Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Tangerine Dream | One Night in Africa

powrót

64,04 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Tangerine Dream i muzyka afrykańska?! Brzmi osobliwie, jednakże są przesłania by mieć takie skojarzenia. W październiku 2006r, Edgar Froese przebywał na Madagaskarze. Podczas nocy spędzonej w plemiennej chacie, wespół z szamanem i miejscową ludnością wpadł na pomysł ułożenia utworów będących blisko muzyki etnicznej.
  • Bells Of Accra
  • Madagascar
  • Serpent Magique
  • Sahara Storm
  • Kilimandscharo
  • Rain Prayer
  • Sadness Of Echnaton Losing The World Child
  • Twilight In Abidjan
  • Mombasa (Tuareg Remix)

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.

Tangerine Dream w Afryce, a dokładnie na Madagaskarze. Październikowa noc roku 2006, w starym plemiennym domu pewien szaman powiedział "Tu twoje stopy dotykają kolebki ludzkości". Chwilę później dodał "Straszną cenę trzeba było zapłacić w tym afrykańskim wyścigu, za to żeby było się pierwszymi na tej planecie". Wtedy to narodziła się myśl ułożenia kompilacji poświęconej Afryce. Było to podsumowanie owych niezwykłych chwil, ale też hołd dla człowieka i jego miejsca we wszechświecie. Nawet gdy afrykański kontynent spowity był kłębami wojennej pożogi, konfliktów. Jednakże tutejsza ludność zawsze wykazywała wolę przebaczenia dla tych, którzy pojawili się tu jako drudzy.
A co z muzyką? Rzecz jasna dominują utwory bliższe estetyce etno, co jest dosyć ciekawym doświadczeniem w historii Tangerine Dream. Rzecz jasna nie jest to czysty, plemienny puls, nie ma też aury dzikich rytuałów. Są raczej pewne elementy, drobiazgi, ozdobniki, wokalizy które zostały wplecione w poniekąd znaną estetykę grupy. Aby najbardziej zatwardziali fani byli zadowoleni, pojawiły się tu cztery nowe kompozycje. A są to Madagascar, Sahara Storm, Rain Prayer oraz Twilight In Abdijan. Dosyć gładko miksują się z resztą materiału, łącząc wspomnianą plemienną aurę z elektroniką. Nawet jeżeli uważasz że to kolejna niepotrzebna kompilacja w dyskografii grupy, to chyba jednak warto ją sprawdzić.

R. M.
Tagi albumu:

Tangerine Dream | One Night in Africa

,

Eastgate Music

,

Tangerine Dream

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk