Napisz do nas
   


Kategorie


S-GRAFA
S-GRAFA
S-GRAFA

Newsletter

Statystyki sklepu:

2196 wydawnictw w ofercie
1721 dostępnych natychmiast
33648 próbek utworów
2258 recenzji płyt
24653 zrealizowanych zamówień
4652 zadowolonych klientów z:
Australii, Belgii, Kanady, Chile, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Węgier, Izraela, Kazachstanu, Korei, Litwy, Norwegii, Włoch, USA, Szwajcarii, Słowacji, Portugalii, Rosji, Szwecji...Kontakt:

GENERATOR
Ziemowit Poniatowski
ul. Krótka 22; 05-080 Izabelin
NIP 527-100-25-16
REGON 010739795
Wpisany do CEIDG prowadzonej przez Ministra Gospodarki
tel. +48 601 21 00 22

Klaus Schulze | Androgyn

powrót

54,76 zł
brutto
Towar w magazynie
Wysyłamy do 3 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.
Najważniejsze na tej płycie są wyraziste wypukłości basowego syntezatora, to zakłócające, to porządkujące warstwę rytmiczną podobnie jak na płytach Klausa Schulze z lat siedemdziesiątych.
  • In The Dimness Of Light 12:47
  • Back To The Future 28:02
  • There's No Mystery 04:37
  • Don't Ask The Question Why 05:08
  • The Passion Burns 04:22
  • This House Full Of Shadows 20:43
  • A Tiny Violin 04:14

Do prawidłowego odtwarzania próbek niezbędny jest Flash Player. Pobierz i zainstaluj.

Najważniejsze na tej płycie są wyraziste wypukłości basowego syntezatora, to zakłócające, to porządkujące warstwę rytmiczną podobnie jak na płytach Klausa Schulze z lat siedemdziesiątych. Przeciwstawione zostają sobie dwa tematy. Jedna długa, rozwijająca się leniwie suita kończy płytę i składa się z czterech bardzo zbliżonych do siebie nastrojem epizodów - tytuły kolejnych fragmentów zmieniają się wraz z wejściami kolejnych instrumentów podejmujących improwizację na bazie głównego tematu. Znany już dobrze głos zaintonuje tu nawet słowa "Don't ask the question why", przewijające się już przez środkową część The Rhodes Elegy z pierwszej płyty tego boxu. Pierwsza część płyty natomiast to przede wszystkim intrygująca impresja Back to the Future, kołysząca się na rozpływających się roztopionych dźwiękach, wahających się niebywale płynnie między zdecydowanymi rejestrami. Z tych ciągnących się muzycznych malowideł wyłania się zdeformowany temat trzeciej części Set the Controls for the Heart of the Mother, po czym nadciągają kolejne fale i zmywają rozpoznawalny wątek, przykrywając go frapującymi wariacjami na nie mniej kosmiczne tematy.

Androgyn nie jest nowym materiałem, a jedynie fragmentem znakomitego i niedostępnego od dawna boxu Contemporary Works II z 2002 roku. Jednakże nie ma co wybrzydzać, bo to kawał znakomitej muzyki elektronicznej. Zarazem ów materiał jest potwierdzeniem tego, jak ważny dla "schulze'owskiej" elektroniki jest wkład wiolonczelisty, Wolfganga Tiepolda. Poniekąd właśnie jego "wiolonczelowe" pasaże na tyle zintegrowały się z muzyką Klausa Schuzle, że na "Androgyn" tworzą jej idealne uzupełnienie. O ile pierwsze nagrania zazębiają się w sekwencyjno-elektronicznych pulsacjach, im dalej w las, tym muzyka staje się bardziej obsesyjna i transowa, podbita rytmicznym nerwem. Jako bonus do podstawowego materiału dostajemy nagranie Tiny Violin które znalazło się wstępnie ma 10-cio płytowym boxie Contemporary Works I. Całkiem sympatyczny prezent od niemieckiego weterana gatunku, który przypomina te nagrania których zdobycie graniczy z cudem, bądź okupione jest drogą przez finansowe Himalaje.

R.M.
Tagi albumu:

Klaus Schulze | Androgyn

,

Mig

,

Klaus Schulze

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk