Volt

Through the Rings

75,89 zł

Volt | Through the Rings

Tagi albumu: Volt | Through the Rings, Groove Unlimited, Volt, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

AUTOR Volt
PRODUCENT Groove Unlimited
NUMER GR-123
ROK WYDANIA 2005
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE JEWELCASE
Kod produktu 004422
POPULARNOŚĆ

Lista utworów

Journey to the Rim [21:35]
Dark Entrance [15:04]
Through the Rings [20:48]
Soaring Beneath the Surface [15:41]

Opis

Duet Volt znakomicie wpisuje się w nurt brzmień sekwencyjnych, przetykanych kosmiczną elektroniką. Album Through The Rings będący trzecią pozycją w ich dyskografii, znakomicie wpisuje się w ów dźwiękowy pejzaż. Już pierwszy utwór Journey To The Rings, jest przykładem gdzie Michael Shipway oraz Steve Smith szukają inspiracji. A te tkwią w zamierzchłych latach '70. Kompozycja Dark Entrance ma przestrzenny, niemal filmowy posmak. Utwór tytułowy w swojej strukturze, zwiera najwięcej odnośników do szkoły berlińskiej. Od chóralnie brzmiącego mellotronu, do transowych sekwencyjnych pętli. Finałowy Soaring Beneath The Surface to soundtrack niczym do horroru. Zaczyna się niemal industrialnymi dźwiękami, jednak pod nimi są sekwencyjne motywy które niejako rozrzedzają ową napiętą atmosferę. Album Through The Rings jawi się pozycją, na której dominującą rolę odgrywają kontrasty. I w sumie dzięki nim, muzyka nie grzęźnie w meandrach nudy i banału. Warto na koniec dodać iż ów materiał miał swoją premierę w 2005r, a w roku 2010 ten album doczekał się reedycji. Fani klasycznej elektroniki powinni się z nim koniecznie zapoznać.

R. M.Through the Rings to materiał nagrany na żywo przez dwóch muzyków, uchodzących za czołowe postacie "Brytyjskiej Szkoły" muzyki elektronicznej (to Michael Shipway i Steve Smith, występujący pod nazwą VoLt). Oczywiście mnóstwo tutaj odniesień do najbardziej klasycznej elektroniki spod znaku Szkoły Berlińskiej, niemniej jednak mamy tu do czynienia rzeczywiście z osobnym gatunkiem wariacyjnej muzyki sekwencyjnej: przede wszystkim uwagę zwracają nader klarowne wątki melodyczne, całość robi wrażenie pieczołowicie skonstruowanej elektronicznej symfonii bardziej aniżeli intuicyjnych, formalnie otwartych impresji. Wiele pasaży kojarzyć się też będzie Słuchaczowi z polifoniczną muzyką filmową (szczególnie 15-minutowe Dark Entrance, gdzie otrzymujemy przekonującą syntezę nastrojów typowych tak dla "filmowego" Tangerine Dream, jak i dla Philipa Glassa). W tytułowym utworze pobrzmiewają melancholijne oscylacje, zderzone z masywnymi, pompującymi sekwencerami w średnim tempie oraz fosforyzującymi plamami akordów i solówek – niedaleko stąd do feerycznych sekwencyjnych ogrodów Paula Ellisa, muzyka nadal jednak ma swój specyficzny smak i zabarwienie, pozwalające odróżnić produkcje VoLt od nagrań innych artystów. Kropkę nad "i" stawia duet VoLt adnotacją przyprawioną typowo brytyjskim humorem: "Żaden z syntezatorów nie ucierpiał podczas tworzenia niniejszego albumu".

I. W.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Towar w magazynie

Wysyłamy do 1 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas