Robert Rich

Neurogenesis

88,56 zł

Robert Rich | Neurogenesis

Tagi albumu: Robert Rich | Neurogenesis, Soundscape, Robert Rich, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

AUTOR Robert Rich
PRODUCENT Soundscape
NUMER SP 038
ROK WYDANIA 2020
MEDIA 1CD
OPAKOWANIE DIGIPACK 6-STRON
Kod produktu 008320

Lista utworów

Neurogenesis 9:06
Convergent 8:10
Proximal 6:13
Connective 7:57
Dendritic 4:35
Arcadian 5:22
Erinacea 6:51

Opis

Muzyk z USA wsławiony jako pionier organicznego ambientu (polecam jego wielogodzinne dzieła wydane jako Somnium Continuum) czy konceptem muzyki do spania (jego "sleeping concerts" z lat 80.) , tutaj proponuje uzupełnienie swego znanego stylu o dyskretne sekwencje. Oczywiście to Robert Rich, zatem w tle tych pulsacyjnych pętli zawsze ścielą się jego charakterystyczne powłóczyste pady. Przyznam że to połączenie bardzo przypada mi do gustu, lubię już same te jego masywne rozległe statyczne monolity z klasycznych ambientowych albumów, a tutaj gdy są uzupełnione o ruchliwą krzątaninę na pierwszym planie, to już sprawia że naprawdę ciężko oderwać się od tej płyty. Sequencing jest delikatny, złożony, kilkupoziomowy, bardzo zmyślnie 'poskładany'. Nie jest to tour de force w stylu Redshift czy Free System Projekt, raczej wskazałbym te bardziej zamyślone chwile Tangerine Dream w stylu Risky Business gdzie maestria Christophera Franke pozostawiła niezapomniane wrażenia. Muzyka bardzo przestrzenna, organiczna, pełna wilgotnych mgieł unoszących się o świcie nad amazońską dżunglą, nienachalnie zrytmizowana, ospale przeciągająca się długimi ruchami niczym ameby falujące w praoceanie. Bardzo rekomenduję!

P.S. Podobną 'wycieczkę' z czystego ambientu w sekwencyjne krainy odbył dekady temu inny uznany gigant ambientu z USA, Steve Roach, na albumie Empetus z 1984.

M.Ż.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Chwilowo brak

Wysyłamy do 60 dni
Dostawa w do punktu odbioru już od 12zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska lub Inpost.
Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas